Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényes az, ha nincs szünet?

Törvényes az, ha nincs szünet?

Figyelt kérdés

11 (12 ha úgy vesszük) órás munkaidő alatt van 2 kajaszünet és annyi. Több szünet egyáltalán nincs. 08-20-ig ebben van 2 kajaszünet és 11 órát vannak kifizetve, de 12 órát vannak bent, tehát úgymond ledolgozzák. De olyan, hogy 2 óránként 10 perc szusszanás az állómunkából, olyan nincs.


Folyamatos álló munka, pénztáros munka, és rakodási munka!


Annyi a kérdésem, hogy törvényes? Ha nem, akkor hogy lehetne megoldani, hogy senki állása ne kerüljön veszélybe, de ez megoldódjon?


2013. okt. 7. 11:07
1 2
 1/11 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos úgy néz ki, hogy igen.

Itt a link, olvasd el:


[link]


Remélem, segítettem.

2013. okt. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hasznos volt, és örülök, hogy a tények ismerete nélkül nem kezdett el senki sárt dobálni, hogy lusta vagyok stb. (Már nem dolgozom azon a helyen, de a lába mindenkinek tönkre ment és segíteni akartam).
2013. okt. 7. 11:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

törvény szerint ez így rendben van.

Bár megnézném a törvényhozókat pár nap 12 órás műszak után, ahol egész nap pakolnak, pénzzel dolgoznak, állnak, és csak két szünet van.

2013. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát igen. Nagyon durva visszeres a lábuk, mindenkinek fáj valamije. Derék, vádli, talp (sarkantyú).


Úgy sajnálom őket! Amúgy még a rakodás a legjobb, mert le lehet guggolni, vagy menni ide oda, nem csak állni egy helyben némán. Tudom ez nem hawaii, ez egy munkahely, de szerintem attól, hogy munkahely, lehet jól érezni is magunkat. Vagy a raktárban leülni 2 óránként egy kicsit...

2013. okt. 7. 12:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van!

Én két évig kasszáztam a Tescóban. Ennek már 10 éve, de még mindig gyakran van ínhüvelygyulladás a bal csuklómban.

a pakolás ennyiből jobb, tényleg.

De az meg fizikailag kimerítő.

2013. okt. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom :(

És még hány ilyen ember van!

2013. okt. 7. 13:24
 7/11 lindmayer ***** válasza:

hát én most is kereskedelemben dolgozok

a kasszánál nekem a folyamatos koncentráció fáraszt el, és nem a folyamatos állás, bár nálunk 1,5-2 óránként ki lehet menni egy-két percre mozogni, úgy hogy hívunk másik embert a kasszába

amúgy ez így teljesen korrekt, megfelel a szabályoknak; meg aztán talán nincs folyamatosan annyi vásárló, hogy nem tudsz egy-két guggolást csinálni, ha meg pakolsz, akkor meg simán lehet tartani egy fél perces szüneteket, úgyse veszi észre senki

2013. okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mindenhol engedi meg a forgalom a lazítást. Azt sem, hogy pár percre leváltson valaki, mert ha nincs kasszaátvétel, és a végén kijön egy nagyobb többlet/hiány, akkor kinek a nyakába varrják? Sok munkáltató a bizonyítható kasszaelszámolás miatt nem váltja le szünetre a dolgozót.
2013. okt. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 lindmayer ***** válasza:

egy másik kasszába megy a másik kasszás( a sajátjába)

és az hogy az összes kassza folyamatosan megy órákon keresztül, az ritka

2013. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tescóban voltam később vevőszoli asszisztens. Én csináltam a forgalomtervezést, és a pénztárosok beosztását.

A fejemet vették, ha több pénztáros volt, a kelleténél, mert akkor több pénztáros volt fizetve, mint amennyi szükséges.

2013. okt. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!