Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha itt GYK-n, valaki olyat...

Ha itt GYK-n, valaki olyat ír, hogy feljelent valakit adóhatóságon, akkor milyen indokkal?

Figyelt kérdés
Kezdjük ott, hogy mivan ha csak hazudta? Meg mit is mond nekik? az xy kategóra yz alkategória ... kérdés 21:45-kor írt válasz miatt jelent fel? És ezt komolyan is veszik? Tehát ha itt valaki azt mondja, hogy tavaly feketén keresett 1 millió Ft-ot, és én azt pl kifényképezve vagy valami eljuttatom az adóhatóságnak, akkor ő számíthat valamire? Vagy ahhoz kicsit komolyabb dolog kell, mint egy névtelen kérdés-válasz oldal állítása?
2013. szept. 28. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert hatékony,és ritkán vág vissza a feljelentőre.
2013. szept. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Itt vagy-e ! Te vagy a kutyás aki házat akar venni adózatlan pénzből 18 évesenna gyere csak ! Az ilyen embernek rács mögött a helye !
2013. szept. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szóval tényleg te vagy a 16 éves fiú aki évi 1 milliót akar..

Most attól félsz hogy az egyik hozzászóló írta hogy jelezni fogja Nav felé a dolgaidat.. Olvastam.

Tudod,1-2 éve a gyakorin írt egy kiscsaj hogy ő 15 éves és megerőszakolták. Én válaszoltam neki, hogy segítek neki csak adja meg a nevét, címét és szólok a legközelebbi rendőrségnek hogy intézkedjenek. A férjem nyomozó, megtudna mozgatni pár szálat.. Rengetegen írtak, de a lány csak elhessegetett mindenkit, hogy nem mer senkinek sem szólni mert cigányok voltak és jaj, ha kiderül akár ki is nyírják.. Már többen is írták hogy túlcifrázta a sztorit, tuti kamu..De mindig azzal jött hogy igazat mondott. Nos, én ennek ellenére megkértem a férjemet, mutatva a kérdést és amit a kiscsaj írt ide, hogy nézzen már utána. Utána tudott nézni. Kamu volt az egész sztori. Egy 16 éves csaj találta ki, akinek a szülei ledöbbentek amikor a rendőr csengetett hozzájuk..


Nos ha valaki nagyon mélyen berágja magát, és van lehetősége (mondjuk rendőri segítsége) lenyomozni a kérdés kiíróját, hogy melyik IP címről írt (amiről ugye tudjuk hogy egyedi) akkor már meg is van az illető neve, címe. Onnantól kezdve simán fel lehet jelenti a NAV-nal vagy az állatvédőknél..

Hogy milyen indokkal??? Bárki jelezheti a Nav felé, hogy valaki feketén dolgozik, nem adózik. Ha ez le is van írva, akkor meg is van az indok..

2013. szept. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nos ha valaki nagyon mélyen berágja magát, és van lehetősége (mondjuk rendőri segítsége) lenyomozni a kérdés kiíróját, hogy melyik IP címről írt (amiről ugye tudjuk hogy egyedi) akkor már meg is van az illető neve, címe."


Szerintem informatikatanárnak ne menj el...

2013. szept. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok, de ott láttam. Szegény gyereket elég szemét dolog ijesztgetni. Ő haladni akar, célja van, de neki, ahogy a kérdéséből kivettem nincs is kutyája, az meg hogy valakiének van, azért hogy is lehet feljelenteni valakit? A GYK-n olvastam, hogy valakinek a valakiének sok kutyája van, azt szeretném feljelenteni?!

#2! Te meg ülj már meg, nem lehetsz ennyire szemét. Volt neked gyerekszobád, gyerekkori álmaid? Nekem voltak, igaz nem háznyi méretűek, de egy részüket sikerült is megvalósítani. És az adócsalók nem itt ülnek, hanem sokkal feljebb. A gyerek megkérdezte, hogy az jó-e, ahelyett, hogy így nekiestél volna, inkább magyaráztad volna el, hogy addig szép és jó, amíg azt nem látja, hogy mennyi dolog van vele. Én állatvédőknél voltam egyszer, és takarítani, etetni, itatni, nem 10 perces munka, főleg ha sok van. És elég lekötött is. Szóval nincs nyári tábor egy hétre, meg nyaralás.

2013. szept. 29. 09:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Időpont ma 04:12

Pedig a rendőrök letudják nyomozni IP cím alapján ki honnan írt.

amúgy meg olvass

[link]


Szóval én simán elhiszem hogy valaki letudja nyomozni ha nagyon akarná..

19/N

2013. szept. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Le tudnák, igen. De majd biztos itt foglalkoznak azzal, hogy egy 16 éves gyerek mit akar, mert még csak azt sem állította, hogy van neki valami. Azért meg senkit nem büntetnek, meg, mert szeretne valamit. Én szeretnék egy nyaralót a Balatonon. Mégse kér rajtam számon senki se rezsit, se semmit, mert csak szeretném.
2013. szept. 29. 19:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!