Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bíróságon mi számít érdemi...

Bíróságon mi számít érdemi befejezésnek?

Figyelt kérdés

#bíróság #érdemi befejezés
2013. szept. 16. 13:32
 1/3 anonim válasza:
1/2002. (I. 17.) IM rendelet a bírósági végrehajtási ügyvitelről és pénzkezelésről. Szemezgess:) A 10§ szerintem releváns
2013. szept. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocs, de szerintem nem egyről beszélünk:


A bírósági végrehajtási ügy befejezése

10. § Befejezett a bírósági végrehajtási ügy, ha a bíróság

a) a végrehajtást elrendelte,

b) a végrehajtható okirat kiállítását megtagadta vagy a végrehajtási kérelmet elutasította,

c) az eljárást megszüntette,

d) egyéb intézkedést tett (pl. a végrehajtási kérelemnek nem minősülő, kezdőiratként érkezett beadványt elintézte).


Én úgy értem, hogy például érdemi befejezés egy ítélet, de mondjuk egy iratvisszaküldés már nem, vagy egy olyan végzés, amit fellebbezés visszavonása miatt hoztak. Ezeknek a tételes felsorolására lenne szükségem.

2013. szept. 16. 14:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyen felsorolás nincs, milyen bíróságról van szó egyáltalán az sem mindegy. Összefoglalóan érdemi befejezésnek az ügynek bármilyen jogerős lezárása tekinthető (pl.: polgári perben keresetnek helyt ad, elutasítja, büntető ügyben elítélés, felmentés, eljárás megszüntetése, stb., de pl.: nem jogerős lezárás egy felfüggesztés)
2013. szept. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!