Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Augusztus 29 miért nem "nemzet...

Augusztus 29 miért nem "nemzeti gyásznap", ahogyan június 4?

Figyelt kérdés
Előbbinek nagyobb jelentősége volt és ha Trianon miatt kötelező siránkozni (különben balliberális, zsidó, hazaáruló vagyok) akkor emiatt is kéne.
2013. szept. 14. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:

A mohácsi csata miatt?


Szerintem is van jelentősége.

2013. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tévedsz, az egyik elmúlt, a másik nem múlt el. De siránkozni nem kötelező, csak a gyengék gondolják így. Attól, hogy egy kurzus túlliheg valamit, lehet azt még a helyén kezelni megfelelő méltósággal. Egyébként is szívesebben veszem, ha a "nemzeti gyásznap" fogalmát fenntartjuk mai aktuális nagy tragédiákra (nagy és bölcs ember halálára - ezek már meghaltak korábban, ma nem aktuális, tragikus balesetekre, természeti katasztrófák sok áldozatára).
2013. szept. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, a törökökkel való jövőbeli stratégiai megállapodásokra, nem éppen pozitívan hatna a dolog. :)
2013. szept. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem már éppen eleget gyászoltunk mindenért.

Be kéne fejezni végre a nyavalygást.

2013. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es! Én is így gondolom, de ha Trianont gyászolni kell akkor a mohácsi csatát (mely során kb. 20 000 ember, vallási vezetők és maga a király is meghalt illetve Magyarország sorsa százötven évre előre eldőlt) is gyászolni kellene.


Ugyan így gyászolhatnánk november 3-át a III. piavei csata befejeződésének napját ami végzetes volt a monarchia és Magyarország számára.


Gyászolhatnánk január 14-ét is amikor elhunyt III. András magyar király.


És még sok furcsaság van a nemzeti ünnepek terén is. Az egyetlen leghosszabb ideig sikeres forradalmunk nem nemzeti ünnep (Őszirózsás forradalom) hasonlóan a Bocskai szabadságharcnak sincs ünnepnapja ami az egyetlen sikeres szabadságharcunk volt.

2013. szept. 14. 21:42
 6/6 anonim ***** válasza:

A november 3-ai III. piavei csatat akar össze is lehetne kötni a halottak napjaval, mivel majdnem egyidöre esik, nem?


Mivel a magyarok törtenete eleg hosszu idöre nyilik vissza, eleg sok mindent lehetne gyaszolni. Mi lenne, ha annyi gyasznap lenne, a himnusz is olyan szomoru, tiszta pesszimizmus... Jobb lenne egy optimistabb legkört kialakitani sztem, ami elöbbre vinne mindenkit. Miert nem inkabb CSAK a gyözelmeket ünnepeljük? Az összes gyasznapot meg össze lehetne vonni a naptarban egy "megemlekezö nap"-ot kijelölve, es aznap dölhetne csak ez a teveböl...stb.

2013. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!