Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mivel/mennyivel büntethetnek...

Mivel/mennyivel büntethetnek hamis utalványért?

Figyelt kérdés

Ellátottak utazási utalványára vagyok jogosult, de az igazolványom elszakadt (max 1-2 alkalommal használtam), és nyomtattam magamnak egy másikat. MÁV-on menetjegyvásárlásnál lebuktam a hamis igazolvánnyal, amit a pénztáros be is vont. A nyugdíjfolyósító papírjait illetve a szakadt igazolvány felét bemutatva igazolni tudtam hogy jogosult vagyok a kedvezményre, illetve a hölgy azt mondta hogy ez az ügy a MÁV falain belül fog lezajlani és nem fajul tovább. Illetve tájékoztatott hogy sérült igazolvány esetén lehet újat igényelni a nyugdíjfolyósítótól (erről nem tudtam).

Ettől függetlenül érdekelne, hogy számíthatok-e feljelentésre, bírságra.

Egyébként büntetlen előéletű vagyok, ez az egyetlen ballépésem.

Előre is köszönöm a válaszokat, nagyon kellemetlen helyzet volt, senkinek nem kívánom és magam sem keveredek több hasonló ügybe.


2013. szept. 14. 00:17
 1/2 anonim válasza:
Mivel igazolni tudtad jogosultságod a kedvezmény igénybevételére, emiatt az okirathamisítás fogalmi elemei nem valósultak meg, így nem mehetnek hatóságokhoz, de tényleg jobb ötlet lett volna igényelni egy másik igazolást...
2013. szept. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. szept. 17. 08:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!