Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nálunk Magyarországon legális...

Nálunk Magyarországon legális az otthonoktatás?

Figyelt kérdés

Legyetek szívesek idevágó törvénycikket is linkelni, köszi.

Esetleg egy törvénytár linkje sem ártana, ha tudtok egyet.



2013. szept. 6. 00:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Cikket nem tudok linkelni, de a Tényekben mindig azt hallom, hogy "átkutatták a számítógépét és pedofil felvételeket találtak rajta", "átkutatták a szekrényét és marijuánát találtak benne" szóval szerintem legális és gyakran is alkalmazzák.
2013. szept. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bocs azt hittem "otthonkutatást" írtál, most látom, hogy nem.


Az otthonoktatásról annyit tudok, hogy van olyan, hogy magántanulónak megy valaki, már a 2000-es évek elején is volt ilyen, azt nem tudom milyen indok kell hozzá, de félévkor és év végén be kell menni vizsgázni és csak az iskolai anyagot szabad oktatani a gyereknek, nem ilyen alteres halandzsákat mint Amerikában.

2013. szept. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az nem otthonoktatás első, hanem házkutatás :xD legális csak le kellene adózni.
2013. szept. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Pont arra voltam kiváncsi, hogy lehet-e úgy otthonoktatni, mint Amerikában, azaz a véleményszabadságnak és a szülői jogok tiszteletbentartásának megfelelően.

És hogy megkerülhetőek-e így az olyan marhaságok, mint pl. az evolúció hipotézise.

Avagy diktatórikus oktatási rendszer van-é, mint a németeknél?

2013. szept. 6. 00:53
 5/13 anonim ***** válasza:

Magántanulói státuszra gondolsz?

[link]

[link]

2013. szept. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"És hogy megkerülhetőek-e így az olyan marhaságok, mint pl. az evolúció hipotézise."


Te inkább ne akarj senkit tanítani.

2013. szept. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Magántanuló lehet a gyerek, van ilyen nem is egy, viszont év végén osztályozó vizsgát kell tenni a tananyagból. Tehát nem lehet csak úgy azt tanítani amit akarsz, hanem valamennyire követni kell a tantervet. Az evolúciót nem fogod tudni kikerülni, de nem is baj szerintem...
2013. szept. 6. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

jogszabályt én se tudok sajnos, ellenben gyakorlati példát többet is. igen, működik a dolog, hogy kinél mennyire szabályosan, na látod az egy jó kérdés, mert abszolút egyénfüggő, de ha van nyomós indok rá, akár egész évben se kell betenni a lábát a diáknak a suliba, sőt, olyanról is tudok, akinek félévi vizsgákat se kellett letennie, egyedül év végén összeröffentek egy igen formális vizsgázgatásra, ahol a diák a jó nagy semmire mindig kapott egy 4-es vagy egy 5-öst azt ennyi.

az elvi lehetőség megvan, de persze kérdés, mennyire hasznos ... (súlyos betegség esetén szoktak ilyet vagy a másik gyakori eset amikor élsportoló a diák, és mindent az edzéséhez igazítanak, sulit nem igazán lát)

2013. szept. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon kötelező a közoktatás. Tehát a gyereket 6 éves kora fölött kötelező iskolába íratni. Lehet valaki magántanuló. De ahhoz nyomós indok kell. Az nem indok, hogy nem hiszek a Darwinizmusban, meg hogy az iskolában csupa hüyleséggel tömik a gyerek fejét. Ennyi erővel én meg azt mondthatnám, hogy nem hiszek a gravitációban, ezért a gyerek ne tanuljon fizikát.
2013. szept. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zabmester ***** válasza:
Utolsó, igazából nem kell hozzá "nyomós" indok, törvényadta joga van a gyereknek magántanulónak lenni. Más kérdés, hogy a tantervi követelményeknek meg kell felelnie a gyereknek, mert ha nem, akkor nem maradhat magántanulói státuszban.
2014. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!