Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges hogy rendőrség jön...

Lehetséges hogy rendőrség jön a házamhoz egy olyan dolog miatt ami nem is az én hibám?

Figyelt kérdés

Az Aprod.hu-n láttam egy iPhone 4S hirdetést 55000Ft-ért, írtam neki, azt mondta hogy vegyem fel vele e-mailben a kapcsolatot! Majd írta hogy Magyarországon egy elektronikus boltban dolgozott, de csődbe ment, és most Romániába, Constanza-ban lakik, aztán írt hogy elküldte a csomagot, én vártam hogy megérkezzen, egyszercsak megint írt hogy a Western Union-al küldjem el neki a pénzt, mert a futár addig nem hozza ki, és 24 órán belül fizessem ki, és akkor hétfőn 15:00-kor kopogtatni fognak az ajtómon, hogy meghozták a csomagot. Utána mondtam hogy nem fizetem ki, ő azt mondta hogy muszáj kifizetnem, sőt közben a Full Express Courier futárszolgálattal is e-maileztem, mert elvileg ők hozzák ki. Még pénzvisszafizetési garanciát is vállalnak, ilyeneket is küldött:

[link]


[link]

mid=2750&part=1.3&rand=911&mime=image%2Fjpeg&mb=zsolti093%40citromail.hu&vip=92d046450073ec9c5649b4d404be57


Szóval már ott tartunk hogyha nem fizetem ki várhatom a rendőséget, mert ő 40 eurót fizetett a postáért.

Csak kíváncsiságból, ez olyan mint a Nigériai kamu hirdetések, mert azzal már volt szerencsém találkozni!

Viszont tuti nem fogok fizetni amíg itt nincs a termék, ez szerintem mindenkinek egyértelmű.

Szóval van rá esély hogy a rendőrség meglátogat a napokban, vagy az egész egy nagy kamu?


2013. szept. 1. 00:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és persze ez az egész angolul zajlott!
2013. szept. 1. 00:55
 2/4 anonim ***** válasza:

Természetesen ordas nagy kamu az egész, helyesen tetted, hogy nem fizettél. Ami Western Union-t érint, azt azonnal el kell felejteni. Ha vicces kedvedben vagy, visszaírhatsz neki, hogy te is az állományban szolgálsz, vagy amit akarsz:)

Egyébként ha kétségeid támadnak, mindig ott a Google, ahol rá tudsz keresni a nevekre. Ha semmit nem találsz, vagy egyenesen "scam"-ről szóló fórumposztot (mint a Full Express Courier-re keresve), akkor megint csak biztos lehetsz, hogy kamu.

2013. szept. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rákerestem az Electcatch Ltd-re is... "Fishermen" illetve "Marine fishing" merült fel tevékenységgel kapcsolatban, autentikus iPhone forgalmazónak tűnnek!:) Csak keresett egy képet a neten, és azt próbálják használni, hogy hihetőnek tűnjön, de szemlátomást nem erőltették meg magukat.
2013. szept. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 soccerway válasza:

[link]


hasonló eset szintén WU, nyilván kamu az egész.

2013. szept. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!