Hogy van ez az újjlenyomatos dolog?
Nálunk a munkahelyen.Már volt sok lopás a szállodából,ma pont az egyik szobába tűnt el egy laptop és nekem ki kellett hívnom a rendőröket,kijöttek a sértettel beszéltek és nem kezdték el keresni a tolvajt,hanem azt mondták a sértettnek,hogy menjen be a kapitányságra feljelentést tenni.Az újjlenyomatot levették a kilincsről.Vajon,ha a tettes büntetett már nyilván van tartva a rendőrségen(újjnyomat,fénykép)akkor holnap már kopogtatnak a rendőrök nála?
Mert ugye hiába a sértettnek kell feljelentést tennie,de a járőrök,ha visszamentek az örsre akkor beteszik az újjnyomatot a gépbe és az már 1-2 perc sem és kidobja,hogy van e olyan újjnyomat a gépben vagy sem és akkor felkeresik a gyanusítottat gondolom.
Vagy hogy van ez az újjnyomat kiderítés mennyi idő?
Ma ,mikor ezt a rendőrök csinálták,mármint az újjnyomatvételt akkor gondoltam megkérdem tőlük,hogy ezt ,hogy csinálják,meg menyi idő,míg kiderítik,ha már van nyilvántartva olyan újjnyomat,de restelltem én nem értek ehez hisz csak portás vagyok.Valaki elmondaná,hogy ,hogy működik ez?
"Az ijjlenyomatot levették a kilincsről."
Naivan azt gondolnám, hogy az egész szobában keresték. A kilincset fogdosták ugye a legtöbben, így elég értelmetlennek látszik ...
Sehogy. Rögzítik a nyomot, de hazánkban csak a "rabosítottak" vannak ujjlenyomattal nyilvántartva, és ilyen értékű cselekménynél csak a nyomrögzítés miatt van az ujjlenyomat-vétel. Azt jó eséllyel sehol nem "vetik össze", egyszerűen csak rögzítettek egy ujjlenyomatot. Ha komolyabb bűntett van, nem csak egy 1-200e Ft-os lopás, akkor ott már jó eséllyel "ráállnak" az ügyre.
Amúgy lefuttatni egy keresést elég gyorsan megy. De egy ujjlenyomat a kilincsen még semmit nem bizonyít.
Na, most akkor így döntsd el, van-e félnivalód, vagy sem.
Amúgy te az ujj-ról beszélsz, úgy sejtem.
Magyarország nem USA, itt nincs ilyen gép, mint a CSI-ben.
Szakértő fogja rámondani az áment, minimum 7 azonosításra alkalmas pontot kell egyeztetni a nyilvántartásban szereplőkkel. Ez több hét, vagy hónap is lehet.
Minden bűncselekményt elkövetett emberről kell, hogy legyen ujjnyomat nyilvántartás.
Az ujjlenyomatot kis hazánkban is leveszik. Amint el akarja valaki hagyni az EU-t, kötelező ujjlenyomatvétel van az okmányirodában. Ezt aztán egy csipen tárolják az útlevélben. Ennek az egész hercehurcának az ára több ezer Ft (tízezerről több, mint tizenhatezer Ft-ra emelkedett a 10 éves útlevél ára), amit nekünk kell megfizetni. Márpedig útlevél nélkül nem igazán lehet elmenni, főleg távolabbra.
Az a legszebb, hogy az olvasatlan, műveletlen buta birka nagyközönségnek eszébe se jut, hogy ez mennyire nem oké :(
Sok mindentől függ.. mikor küldi meg a nyomozó a szakértőnek.. az meg felviszi a rendszerbe, az kiadja a nagyon hasonló találatokat, a szakértő kiválasztja a megfelelőt, aztán még egy szakértő megerősíti azt. De erre kevés az esély, csak a rabosítottak, az interpol által küldött ujjnyomok, helyszíneken rögzített ujjnyomok, menekültügyekkel valamint idegenrendészeti ügyekkel kapcsolatos ujjnyomok vannak fent.
Bucsek, a szakértő 14 sajátossági pont egyezése esetén állapít meg azonosságot! :)
# 8
Ez most komoly? Mert akkor nagyon gáz, nem tudsz linkelni róla valamit?
De pl.: bátyám hetente elhagyja az Eu-t mert jár ki Ukránba tankolni, de ilyen ujjlenyomatos sztorit még nem mesélt...
Viszont én már voltam rabosítva, akkor ezt a procedúrát nekem nem kell már megcsinálni ha útlevelet csináltatok? na most jó sok kérdésre kereshetem a választ miattad
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!