Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy közfeladatot ellátó...

Ha egy közfeladatot ellátó személy "intézkedés" alá von akkor felvehetem azt kamerára?

Figyelt kérdés

Például ha egy ellenőr kéri a jegyemet, akkor elővehetem a kamerámat, s belenyomhatom az arcába?Merthogy a rendőröknél erre úgy tudom van lehetőség, hogyha intézkedés alá vonnak akkor jogom van felvenni azt, de vajon így van a BKV ellenőrnél is?(pl.)

Mert mondjuk beleköt a jegyembe, vagy valamit kifogásol és akkor így eltudjuk kerülni azt,hogy egymásra mutogassunk a későbbiekben.


Egyszer már volt ilyen velem, ami nagyon elfajult és aztán csak az én szavam az övé ellen maradt, így ezzel le is volt tudva, de engem a mai napig mélyen felháborít az eset, és ha lenne bizonyítékom akár perre is mehettem volna.


(Ha nem is rögtön indítom a kamerát amint jegyet kér, hanem csak onnantól kezdve, hogy kifogásol valamit)


2013. aug. 7. 22:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha hozzájárul, akkor igen.
2013. aug. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Szóval beleköt a jegyembe, mire én megkérdezem,hogy bocs de hozzájárul hogy felvegyem?Persze hogy nem fog...

Egyébként nem csaltam, csak kötekedni akart, teljesen érvényes volt a jegyem,akkor 2 hónapja vettem, csak kicsit kopott volt, de minden látszott rajta, és vizsgálgatta majd belekötött,hogy egy 1mm-es szakadás van rajta (nem viccelek, valóban annyi volt) aztán egy 16 ezres bírságot akart kiállítani, persze hogy nem hagytam és elfajult a dolog.

Utasok alig voltak, de senki sem szólt közbe.

2013. aug. 8. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!