Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy közfeladatot ellátó...

Ha egy közfeladatot ellátó személy "intézkedés" alá von akkor felvehetem azt kamerára?

Figyelt kérdés

Például ha egy ellenőr kéri a jegyemet, akkor elővehetem a kamerámat, s belenyomhatom az arcába?Merthogy a rendőröknél erre úgy tudom van lehetőség, hogyha intézkedés alá vonnak akkor jogom van felvenni azt, de vajon így van a BKV ellenőrnél is?(pl.)

Mert mondjuk beleköt a jegyembe, vagy valamit kifogásol és akkor így eltudjuk kerülni azt,hogy egymásra mutogassunk a későbbiekben.


Egyszer már volt ilyen velem, ami nagyon elfajult és aztán csak az én szavam az övé ellen maradt, így ezzel le is volt tudva, de engem a mai napig mélyen felháborít az eset, és ha lenne bizonyítékom akár perre is mehettem volna.


(Ha nem is rögtön indítom a kamerát amint jegyet kér, hanem csak onnantól kezdve, hogy kifogásol valamit)


2013. aug. 7. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
egy jegy miatt mentél volna perre? hát te se vagy 100-as :DD
2013. aug. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A viselkedése miatt te ostoba:)

Mit gondolsz, az elfajult alatt azt értem,hogy a végére már két jegyet akart kifizettetni vagy mi?!

2013. aug. 7. 23:22
 3/12 anonim ***** válasza:
ja, azért is nagyon érdemes. szarrá vert vagy mi, mert akkor még megértem
2013. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem sokon múlott, de olyan ember volt aki még utcasöprésre sem alkalmas, nemhogy egy ilyen cégnél dolgozzon, és érdemes lett volna kib*szni mint a macskát szarni.
2013. aug. 7. 23:29
 5/12 anonim ***** válasza:
le kell szarni azt jóvan
2013. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Így könnyű, de ha a helyemben lettél volna...
2013. aug. 7. 23:39
 7/12 anonim ***** válasza:

nem. nem nyohatod az arcába

törvény van rá, hogy nem kell elviselnie.


inkább ne csalj

2013. aug. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5., te leszarhatod, de mit csinaljon az 50kilos 18eves csaj?
2013. aug. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
felveheted, de nyilvánosságra csak úgy teheted, ha kitakarod a fejét és a torzítod a hangját. az eljárás során bizonyítékként használhatod.
2013. aug. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"felveheted, de nyilvánosságra csak úgy teheted, ha kitakarod a fejét és a torzítod a hangját. az eljárás során bizonyítékként használhatod."


Volt régen. 07.01-től előzetes beleegyezés kell.

2013. aug. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!