Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » én 14 éves vagyok és szeretnék...

én 14 éves vagyok és szeretnék eljárni/találkozni haverokkal bárátnőmmel stb. de a szűleim nem engednek. Jogom lenne eljárni itthonról?

Figyelt kérdés

2013. aug. 5. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szüleid a gondviselők, ők gondoskodnak rólad. Ha úgy ítélik meg, nem biztonságos vagy más miatt nem, akkor jogukban áll neked ezt megtiltani. Barátkozz meg a dologgal, mert még 4 évig így lesz.
2013. aug. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a 18éves nővéremnek is tiltva van hogy eljárjon!!
2013. aug. 5. 22:39
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Jog bzzzki. Már a takony tizenévesek is joggal jönnek a szüleikkel szemben??? INKÁBB TISZTELD ŐKET!!!
2013. aug. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A saját jogait mindenki annyira jól tudja illetve, ha még sem tudja akkor tudni akarja majd érvényesíteni is, de a kötelezettségekhez már más, hogy állnak


Ha jó tanuló vagy -képességeidhez mérten-, tanulsz rendesen, nem vagy tiszteleten, nem dohányzol stikában és nem iszol alkoholt akkor szerintem elengedhetnének.

Persze 14 évesen nem hajnalban járj haza úgy, hogy nem tudod, hol hagytad a bugyid de délután, suli után simán elmehetnél haverkodni, hiszen az ember társas lény.

De ha viszont egy semmire kellő gyerek vagy aki sz@rik mindenki fejére de elvárja, hogy a szülei zsebpénzt adjanak és kinyalják a seggét akkor sajnos van egy rossz hírem.

De ha rendes gyerek vagy akkor a délutáni haverkodás, cseverészés a barátnőkkel teljesen oké.

2013. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem kezdem el részletezni a helyzetemet mert hosszú lenne de soha nem ittam csak apámmal a bagot azt utálom kv-zni szoktam de azt engedik (mértékkel) soha nem szolok vissza közepes tanuló vagyok amit kérnek meg csinálok itthon pl.: ásd fel a hagymát vágd a fát főzzél stb... egy bajom van hogy nem vagyok túl gyors nyugott gyerek vagyok és ezt nem szeretik bennem. amugy nem lehet olyan hogy éjfél után érjek haza ha elsem mehetek soha
2013. aug. 5. 23:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem jogi kérdés. Próbálj meg normálisan viselkedni, jól tanulni, és akkor lehet megenyhülnek kicsit. Vagy találkozzatok nálatok.
2013. aug. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Apád, amikor ad egy feladatot a ház körül, nem azért teszi, mert ő nem akarja megcsinálni, hanem azért, hogy szokjad a munkát. Amikor bénázol, ezt úgy éli meg, hogy a későbbiekben nem leszel képes a saját lábadra állni. Fél attól, mi lesz veled, ha felnősz. Addig örülj, míg el nem ér egy olyan korba, amikor már az öregedés olyan szakaszába ér, hogy nem lesz annyira fontos a gyermekük boldogulása, hanem inkább szemlélője lesz az életednek.
2013. aug. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

szerintem egy gyereknek megtiltani hogy elmenjen otthonról olyan, mintha megtiltanád neki hogy fürödjön. ahogy a tisztálkodás, úgy a szociális élet is emberi szükséglet. ha szépen elmagyarázod a szüleidnek hogy pontosan hova mennél és kikkel, illetve hogy mit akartok csinálni, akkor talán megenyhülnek. esetleg megadhatod nekik a barátaid telefonszámát vagy bemutathatod őket. kezdetnek annyit kérj, hogy engedjenek el sétálgatni a környékre, vagy biciklizni, parkba kiülni stb.

de hogy a 18 éves tesódat se engedik, az már durva. ő már nagykorúnak számít így elvileg nincs a szülőknek "hatalma" fölötte.


annak az előttem szólónak, aki azt írta hogy "inkább tisztelned kéne őket" meg kinevette hogy miért lennének jogai... nos, neki üzenném hogy egy kiskorúnak is vannak jogai, méghozzá alapvető emberi jogai amit a törvény meg is fogalmaz, a tiszteletlenségről pedig annyit, hogy a kérdező leírása alapján ezt megadja a szüleinek és számíthatnak rá házimunka terén, tehát a felháborodásod jogtalan.


béke:)) 18/L

2013. aug. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
amig teged a szuleid etetnek addig neked csak kotelessegeid vannak
2013. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!