Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány évig lehetek gyes-en, ha?

Hány évig lehetek gyes-en, ha?

Figyelt kérdés
2008. január 31. -én szültem. Nem dolgoztam előtte. Regisztrált munkanélküli voltam. Szülés után jelentkeztem a munkaügyi központba, ahol időpontot adtak jelentkezésre. Elmentem az akkor kb.1 hónapos gyereket vittem magammal, majd közölték, hogy elnézést és menjek vissza 3 hónappal azelőtt, hogy a kisfiam a második életévét betölti.
2009. okt. 23. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt most nem igazán értem. Szülés miért mentél a munkaügyi központba? Mire akartál jelentkezni?

Amúgy a GYES 3 évig jár, majd a mostanában megfoganó babák szüleinek lesz csak 2 év a GYES.

De írd meg konkrétan hogy mire vagy kíváncsi, mert a GYES természetesen nem függ attól, hogy bemész-e a munkaügyi központba, vagy sem. De azt nem írod, hogy mire is jelentkezel. Ha arról van szó, hogy dolgozni akarsz, akkor is jár a GYES a gyerek 3 éves koráig, de csak akkor, ha már elmúlt egy éves, szóval érthetőbben; gyes mellett a gyerek egy éves kora után lehet dolgozni. Időbeni korlátozás nélkül.

2009. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem úgy van ez neked még, hogy gyes 2 évig jár utána egy évig GYED a fizud x%-a,de ha nem dolgoztál nincs gyed. Szerintem neked sem jár.
2009. okt. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jézusom dehogy is! 3 évig jár a GYES, folyamatban lévő kifizetéseket TILOS módosítani, tehát itt még ez nem számít. Még én is GYES-en vagyok pont egy évig, és ez a harmadik év.

Akik most vannak GYES-en, azoknak egészen biztos, hogy minden körülmények között 3 évig jár, akár dolgoztak korábban, akár nem (mert nem függ tőle), akár dolgoznak GYES alatt, akár nem (mert ettől sem függ). De még mindig nem értem, a kérdező pontosan mit akart tudni, mi áll a "ha" után.

2009. okt. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Oké, én ezért nem mondtam biztosra. De ha 3 évig jár a gyes,akkor minek találták ki a gyedet, az akkor mikor van? Tudom, hogy off, de jól esne a felvilágosítás.
2009. okt. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert a GYED mindig is csak két évig járt. Azt te is leírtad, hogy a fizetésből számítják, 70%. A GYES jóval kevesebb, 23 ezer asszem, vagy valahogy így. Aki nem dolgozott, annak 3 év GYES, aki dolgozott, annak két év GYED, majd 1 év GYES. Nagy vonalakban.
2009. okt. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyes normál esetben a gyerek három éves koráig jár. Ha tartós beteg a gyerek, akkor nyolc éves koráig, ha ikrek, akkor iskolakezdésig jár.

A gyes mellett egy éves kortól lehet dolgozni is.

2009. okt. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm.
2009. okt. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
azért megyek, mert azt mondták, hogy mennem kell mielőtt a 2. életévét betölti, mert ha nem megyek nem kaphatok szociális segélyt sem, mert nincs meg a három hónap előtte.
2009. okt. 24. 21:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!