Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Testi sértés miatt tettem...

Testi sértés miatt tettem feljelentést. Ügyész vette át az ügyet időközben. Ha szeretném visszavonni mit kell tennem? Egyáltalán van rá mód? Ha nem, akkor hogyan lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 05:40
 1/3 anonim válasza:
Ha nyolc napon belüli sérülésü feljelentést tettél akkor polgári peres az ügy és egyszerüen bemész ahol tetted a feljelentést és visszavonod.Amenyiben súlyos testi sértés (8 napon túl gyógyuló ) akkor hivatalból üldözendő!!! azt visszavonni nem lehet!!! De még is van mód hogy ne büntessék meg az elkövetőt!! Annyit kell mondanod hogy nem ő követte el a sérüléseket amiről szó van. Vigyázat az ügyész hamisvád miatt beperelhet!! megfogja probálni!!! De a jogban a hamisvádat is bizonyítani kell!! Csupán (a sérülés nem tőle származik v. utánna gondoltál elnézted már nem vagy benne olyan biztos hogy az a személy volt .) ez sajnos szituáció kérdése . ennyi
2009. okt. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Honnan tudhatom meg,hogy könnyű vagy súlyos testi sértés a vád.Megtettem a feljelentést,de nem tudom mi lett az ügyből csak azt,hogy az illető,akit feljelentettem kapott egy idézést! Ez mit jelenthet? Miért nem kaptam papírt arról,hogy most súlyos vagy könnyű a testi sértés?
2009. okt. 25. 07:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Feljelentést nem lehet visszavonni csak az amerikai tv filmekben..
2009. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!