Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jó ügyvéd létezik?

Jó ügyvéd létezik?

Figyelt kérdés
2009. okt. 19. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Persze, csak tudod más nálunk és más egy angolszász rendszerű országban, úgyhogy ne abból indulj ki amit a filmekben látsz, h egy jó ügyvéd olyan aki az asztalra csap és beordítja a termet, sajnos jó magyar módra nálunk egy jó ügyvéd attól jó, hogy vannak baromi jó kapcsolatai, hogy pl. vannak ismerettségei az ügyészégen és pár tepefonnal el tud intézni ezt-azt, de tovább megyek, működik ez a telefonos dolog bíróságokon is, na meg a bíró is másképpen néz bizonyos ügyvédekre.

Szóval bizony vannak, csak ennek mibenléte nálunk kicsit eltorzult, mint minden. Itt a szakmai kiválóság a kutyát nem érdekli, mert egyszerűen nincs szerepe, egy csepp se. Ezerszer többet ér, ha X ügyésszel jár pl teniszezni ....

2009. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
AKKOR KORUPT AZ EGÉSZ VILÁG VAGY IS MAGYARORSZÁG?! EZEK SZERINT NINCS ITT IGAZSÁG?!
2009. okt. 19. 11:15
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Jól mondtad az egész világ korrupt. Nem tudom hány éves vagy, de legalább most rájöttél.
2009. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na, amit az első hozzászóló írt az egy nagy baromság! A bírók is jobban szeretik a jó ügyvédeket, akik normális, szakmailag jó fogalomhasználattal szerkesztett keresetet nyújtanak be, és ha az ügyvéd ilyen, akkor a tárgyalás is gyorsabban megy. Csak sajnos az ügyvédek többsége ír két sort és azzal minden elintéz, mert a bírónak úgy is ki kell az ügyet bogoznia, ezért inkább dolgozzon ő az ügyvédek helyett. És egy jó ügyvédnek igenis van szerepe a tárgyaláson, főleg polgárin, és ha nem csak egy helyben ül szó nélkül, hanem hasznos célra vcezető meglátásokat, indítványokat tesz az a bírónak is jó. Úgyhogy a kérdésedre válaszolva, igen van jó ügyvéd, csak sajnos kevés. Ja, és a jogrendszerek közti különbség nem a korrupciót jelenti, mert ennyi erővel az összes kontinentális jogrendszer pl.: német korrupt, mert ott is a bírói aktivitás jellemző, az angolszász passzív bírói szereppel szemben. Ha valaki nem ért hozzá ne beszéljen!
2009. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szerintem van jó ügyvéd. Az a jó ügyvéd, aki naprakészen jól felkészült és jók a kapcsolatai. Nem hinném, hogy pénzzel fizetnének le bírókat, ügyészeket, de az ismertség sokat számít.


Engem és néhány üzletfelemet feljelentett az APEH. A többiek vitték (velem együtt) a saját ügyvédeiket. Az első három tárgyaláson majdnem elbuktunk a "sztárügyvédekkel". Erre én visszavontam az ügyvédem begbizatását és egy helyi ügyvédet kerestem. Jogáyz barátom tanácsára egy őszülő 50 év feletti bennfentes ügyvédet kerestem. A kamara elnökében leltem meg - és mit ad isten a következő tárgyaláson mindenkit felmentettek.


Szóval akármilyen sztárügyvéddel jelensz meg egy idegen helyen, vesztett ügyed van! Ez talán a fővárosra nem jellemző.

Én Budapesten is kértem fel ügyvédet képviseletemre - még a megboldogult Bujtorral is találkoztam nála. Itt viszont kellemesen csalódtam a munkadíjat illetően. Nem hittem a fülemnek, hogy néhány ezer forinttal megúsztam.


Egyébként vidéken (szerintem) sokkal pénzéhesebbek az ügyvédek.

2009. okt. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ember, igazság soha nem is volt :D És ahogy a törvények is kimondják "mindenki ártatlan amíg be nem bizonyosodik róla h bűnös".Egy jó ügyvéd nagyon drága de megéri.Nagybátyám állítólag adót csalt és az ügyvédje órabére(az-az amit óránként kapott a tárgyaláson 750 000 Ft volt +juttatások honorárium stb.És nagybátyánm 1percet nem ült a sitten.Ott van pl orenthal james simpson(az-az O.J.Simson)esete.Gondolom simered a történeten h "állítólag" megölte a feleségét és annak szeretőjét.Ez valószínűleg így is volt.Az újlenyomata ott volt a nyilkos fegyveren,nem volt alibije,a lábnyoma is ottvolt a tethelyen stb.stb.De olyan ügyvéde volt aki kiderítette h nem a megfelelő ruhában nem a megfelelő kesztyűben stb-ben gyűjtötték be a nyomokat,tárgyakat és ezt a bíróságon emiatt nem vehették figyelembe...Simson sem ült 1 percet se a börtönben.Szal egy jó ügyvéddel szinte bármit megtehetsz...
2009. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mitől lesz jó egy ügyvéd? Attól, hogy az ügyfele érdekeit kell csak figyelembe venni? Nos, akkor ügyvéd nem lehet jó ügyvéd, mivel a kamarai tagság nem kevés kompromisszumot foglalhat magában.
2009. dec. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"A bátyám már látott..."
2009. dec. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MakkKároly válasza:
Attól függ mire... már az is eredmény ha felveszi ha hívod.
2015. dec. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kutyapapa válasza:

Létezik, csak ritka mint a fehér holló...

Az enyém www.tokar.hu.

Őt tudom ajánlani, ha pesti vagy.

2016. máj. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!