Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy cigányt cigánynak...

Ha egy cigányt cigánynak szólítok az bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Vagy dzsipszinek?

2013. jún. 27. 22:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
20%
Csapatmunkában szükséges transzformálni a személyközi kapacitás-kihasználtságot.
2013. jún. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Canopus ***** válasza:
71%
Hivatalosan elfogadott megnevezés a rejtett erőforrás.
2013. jún. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%

*Eltérő kultúrájúak

*Meg nem értettek

*Nem hiába születtek

*Svédek

*Finnek

*Halmozottan hátrányos helyzetűek

*Dikmá'k

*Rejtett erőforrások

*Putrisok

*Felzárkózni akarók

*Szegínromák

*Rézművesék

*Lakatosék

*Fiatalok

*Beilleszkedni vágyók

*Színes szamurájok


És Te pont cigánynak akarod őket hívni? Kis rasszista :)

2013. jún. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%

"Miért szólítanád "cigánynak"? Téged se szólítanak "magyarnak" ugye?"


minket leparasztoznak

2013. jún. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem bűncselekmény (még). Az meg hülyeség, hogy minket nem magyaroznak. Dehogynem. Gádzsónak (miért nem húzta alá a helyesírás ellenőrző?) vagy gádzsinak neveznek.


Én azon vagyok kiakadva folyton, amikor magukat romának, minket nem "nem romának" hívnak. A roma ugye azt jelenti, hogy ember, cigányul. Ebből logikailag következik, hogy ha engem "nem romának" neveznek, akkor azt mondják rám, hogy nem vagyok ember. Ezt nevezem én intoleranciának és rasszizmusnak!

2013. jún. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
41%
Mitől lenne bűncselekmény?
2013. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%

"Téged se szólítanak "magyarnak" ugye? "


Valóban nem, helyette a "paraszt" kifejezést szokták alkalmazni.

2013. júl. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
38%

Soha, de soha nem szólított még parasztnak egyetlen roma sem, pedig rengeteggel találkoztam már életemben. Magyarok viszont parasztoztak már le, az egyéb jelzőkről nem is beszélve.


Kérdező: Nem bűncselekmény cigánynak vagy dzsipszinek szólítani valakit, de nagyfokú bunkóság. Ha nem akarsz balhét, akkor ne tedd. Ha viszont szándékosan keresed a bajt, akkor ne csodálkozz, ha egyszer valamelyik megszólítottnak nem fog tetszeni...

2013. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűncselekmény. Roma, cigány, etnikum, kisebbség? Nem. Cigány. Ahogyan a romakerék, romapecsenye, romaút, romazene stb sem értelmes. Csakis a cigány szóval. Sok normális büszke a cigány megnevezésre. Azt mondja pl hogy a család visszamenőlegesen híres cigánymuzsikus felmenőkből áll. Nem roma, etnikum. Cigány. Ez egy régi szó a nyelvünkben, s igen, hozzájuk kapcsolódik. Utal is a szokásaikra. Pl cigánykodik azaz hízeleg, vagy cigánymunka, összetákolt. Van mondás is pl nem szokta a cigány a szántást, vagy nem bírja a szántást. Hagyomány stb. Ahogy a magyarra is van. Nem bántó, de azt csinálnak belőle tudatosan. Mert ugye kigorgatják a magyarok is, a cigányok is. A magyarság ugye tudjuk miért. Lopás, rablás, gyilkolás stb cigányoznak, ők azzal nem akarnak azonosulni, de persze a neven variálnak nem a viselkedésükön. Euznak meg ilyenek, csak a szinvonal maradt középkori, ahol ők bizony azok voltak, s nem vették zokon a tényeket! Ma meg semmi nem oké. Szaródik elfele a világ.
2013. júl. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
43%

Igen,ők olaszok!

Vagy rejtett erőforrások.

2013. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!