Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azt hallottam, hogy újabban...

Azt hallottam, hogy újabban meg fogják adóztatni azokat is akik csak egy méh kaptárat tartanak. Igaz ez?

Figyelt kérdés

2013. jún. 14. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Igaz.De csak ha nincs benne állat.
2013. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tessék? Ezt kifejtenéd? Vagy csak trollkodsz?
2013. jún. 14. 12:54
 3/6 szabóméhészet ***** válasza:

Eddig is,ha csak 1kaptár méhéd volt,és az évente termelt 20-50kg mézet eladtad ahhoz őstermelői igazolvány kellett,tehát jövedelemadó.

Ha megetetted az 1kaptár méhe által termelt mézet,meg elosztottad a rokonoknak akkor őstermelői se kell,nem kell adózni se.

Gyanitom te a TIR-ENAR kóddal keversz valamit,a méheket a helyi önkormányzatnál és a NÉBIH-nél kell bejelenteni,tenyészeti regisztrációs számot kell igényelni,és a kapott kódszámot a kaptár falába kell besütni.

2013. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én arra gondolok, hogy ha csak saját használatra veszek egy kaptárat, akkor kell-e adózni. Saját használat esetén is be kell jelenteni és kell ilyen TIR-ENAR kódot igényelni?
2013. jún. 15. 16:44
 5/6 szabóméhészet ***** válasza:
100%

Igen a TIR-ENAR kód és az önkormányzatnál a bejelentés kötelező.

Méhegészségügyi okai vannak,mert a nyúlós költésrothadás betegség szempontjából mindegy hogy egy méhészet 1 család vagy 100 család,ha egynél betegség üt ki,akkor 5km-es sugarú körben zárlat alá helyezik az összes méhészetet,és a fertőzött családokat kiirtják.

Egy családra is ugyanúgy vonatkozik a jogszabály,azaz évente kötelező méhegészségügyi vizsgálat kell,és ha nincs bejelentve az egy kaptár méh,akkor a területileg illetékes méhegészségügyi felelős nem tudja megvizsgálni.

Fertőzés szempontjából pont az 1-5 családos zugméhészetek a legveszélyesebbek,ezért a méhészek igyekeznek is a saját érdekükben felkutatni hol tartanak méheket bejelentés nélkül.


Milliós a tét ha egy 1 családos zugméhész fertőzést okoz mondjuk egy közepes városban ahol 10-20-30 méhészet van akár 2-3ezer méhcsaláddal,mert a zárlat miatt akkor nekik annak az évnek annyi.

2013. jún. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, így már minden világos. Köszönöm szépen a válaszaidat, ment a zöld kéz!
2013. jún. 17. 21:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!