Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy lakásnak két tulajdonosa...

Egy lakásnak két tulajdonosa van. Abban kérnék segítséget, hogy kinek milyen jogai vannak?

Figyelt kérdés
A két tulajdonos egy testvérpár, most lett az ő nevükre iratva a lakás. Az A tulajdonos beköltözik a lakásba, viszont a B tulajdonos nem. Megteheti e a B tulajdonos, hogy bérbe adja az ő részét, vagyis egy szobát? Vagy esetleg ebben az esetben szükséges-e az A tulajdonos beleegyezése (ami nemleges)? Hogy lehet ezt megoldani?
2009. okt. 6. 22:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
84%
Nem! Csak a másik beleegyezésével ha a lakás nem szétválasztható.Gondolom nem az!Ha a bennt lakó nem egyezik bele nem adhatja ki.Jobb ha máshogy egyeznek meg:Pl.A benntlakó átvállalja a közösköltség fizetésének másik felét ha ez van.Mert hogy a tulajdonos társnak függetlenül,hogy nem lakik ott a közösköltséget és egyéb felújítás és állag megovási költségek terhelik! A szerintem a másik a benntlakó valamilyen bérleti dijat fizet a másik félnek a szobáért!
2009. okt. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
egyáltalán hogy jut az eszedbe ilyen? A megosztott tulajdon nem azt jelenti, hogy A csak az egyik, B meg a másik szobát használhatja.... Komolyan mondom amilyen csököttagyú emberek vannak ebben az országban....
2009. okt. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nem voltam benne biztos, hogy ahhoz hogy bérlő menjen oda, mindkét tulajdonosnak kell-e a beleegyezése.


A másik kommentárhoz csak annyit fűznék, hogy nem én találtam ki ezt a "hülyeséget", éppen ezért tettem fel itt ezt a kérdést. üdv.

2009. okt. 7. 07:46
 4/12 anonim ***** válasza:

Olvasni arany, pl. itt:

[link]

2009. okt. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Megteheti.
2009. okt. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mi van akkor, ha a lakás nem különválasztható, ha nem elkülöníthető egymástól a két szoba? (ami azt jelenti, hogy nincs ajtó) Akkor bérbeadhatja a beleegyezésem nélkül a másik tulajdonos?
2009. okt. 7. 16:59
 7/12 A kérdező kommentje:
kihagytam, hogy közben ott lakik a másik fél.
2009. okt. 7. 17:00
 8/12 anonim ***** válasza:
NA várj akkor most ketten laktok két egybenyíló szobában, és a tesod ki akarja adni az egyik szobát egy harmadik félnek, és mindketten tulajdonosok vagytok! Nem adhatja ki, egyrészt a te beleegyezésed nélkül, azt viszont követelheti, hogy te fizess neki bérleti díjat, ha ő nem , hanem kizárólag te használod.
2009. okt. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Senkire ne hallgass, aki nem jogszabály szövegét idézi. De még abban az esetben is érdeked a teljes oda vonatkozó jogszabály(okat) megismerni.
2009. okt. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, félreérthetően írtam le


Én lakoma a lakásban, ahol nincsenek ajtók, nincs elszigetelve egymástól.

a nővérem nem lakna ott, hanem felvenne egy számomra idegen bérlőt.


Én ezt nem akarom, nem bízom meg senkiben, akit nem ismerek. nem kell az nekem, hogy ki-be járkálhasson valaki a szobámban.


Így felvehetne oda bérlőt?


Ha nem, akkor én mért fizessek neki "bérleti díjat", amikor nem is használnám az "ő részét"?

2009. okt. 8. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!