Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökléssel kapcsolatban ez,...

Örökléssel kapcsolatban ez, hogy működik?

Figyelt kérdés
Ha egy személyt nem értesItenek a hagyatékról, mert a többi örökös nem tud róla, az a személy honnan értesülhet?

2013. máj. 28. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha tudomásodra jut, hogy olyan felmenőd elhunyt, aki után esetleg örökölhetsz, az elhunyt személy lakhelye szerinti önkormányzatnál megmondják, melyik közjegyzőhöz került a hagyatéki ügy. Nála kell bejelentened a hagyaték-igényedet. Ő megmondja, hogy milyen igazolásokat kell beszerezned, jogosultságot igazolásához.
2013. máj. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És ha fennáll, hogy az illető meghalt, azt hol tudhatja meg az örökös?
2013. máj. 28. 15:58
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Hátha az örökös azt sem tudja, hogy él vagy hal az az ember, akkor nem is érdemli meg.
2013. máj. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha tudod valakiről, hogy halála esetén örökölhetsz utána, akkor állandóan legyél képben arról, hogy mi van vele. Tudd meg a lakhelyét és találj valami olyan kapcsolódási pontot, ahonnan tájékozódni tudsz.

Ne haragudj, hogy leírom, amire gondolok, de a kérdésed és a magyarázatod nagyon emlékeztet az olyan esetre, amikor a házasságon kívül született gyereket az anya későbbi férje örökbe fogadja. A törvény értelmében viszont a nyílt örökbe fogadással örökbe adott gyermek örököl a vér szerinti apa után. Ha ráhibáztam, írj privit.

2013. máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most az, hogy megérdemlem e, szerintem nem a te dolgod 2. Nem rajtam múlt, sőt, ha ismernéd a sztorit, eszedbe nem jutna ilyet mondani. 3. nem ez a sztori.Egyébként nem vagyok kihegyezve az örökségre, csak egyszerűen érdekelt, hogy, mint törvényes örököst, akkor eszerint hivatalból nem értesItenek ki, ha a többi nem diktál be, mivel nem is tudnak rólam.
2013. máj. 28. 22:47
 6/6 anonim ***** válasza:

A "hivatalból értesítenek-e" kérdésedre: A haláleset után a polgármesteri hivatal a legközelebbi hozzátartozónak kiküld egy nyomtatványt, amin büntetőjogi felelősséggel nyilatkoznia kell a potenciális örökösökről. Ha nem tud rólad, természetesen nem tud felvenni a listára, így a hagyatéki eljárásról simának látszó ügy esetén nem értesülsz. Nekem viszont évekkel ezelőtt volt egy érdekes esetem: Egy ismerős néni akart végrendeletet írni egy szomszédom javára. Kézzel "összekapirgálta", hogy mit is szeretne. A kedvezményezett család kerek mondatokban megfogalmazta, de neki nem tetszett. Azt mondta nekik, hogy adják oda nekem, hogy írjam meg. Én - nem vagyok jogász - szépen legépeltem, de nem a jogi gyakorlatban használt mindkét oldalra írunk formában, hanem egy lapra csak egy oldalt. A nénéi és tanuként két betegtársa az utolsó oldalon aláírta. A hagyatéki eljárás során a közjegyző kifogásolta, hogy nincs minden oldal aláírva. Mivel engem, mint szomszédot a hitelesség tanúsítására nem fogadtak volna el tanúnak, a közjegyző felkutatta a potenciális örökösöket. A gyermektelen néni esetében több mint 10 embert szedtek össze lehetséges örökösként.

Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, vannak érdekes, váratlan szituációk is. Nemcsak Isten útjai kifürkészhetetlenek, hanem még a jogászoké is.

2013. máj. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!