Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladhatom a vényköteles...

Eladhatom a vényköteles gyógyszert?

Figyelt kérdés
Teszem azt, van egy doboz nyugtatóm. Eladhatom az interneten keresztül?
2013. ápr. 28. 21:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Inkább a környezetedben add el úgy nem marad nyoma. Én is így vettem két doboz Andaxint, de én nem verném ekkora dobra.
2013. ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Bűncselekmény. Interneten egyébként semmiféle gyógyszert nem szabad árusítani, semmiféle formában sem. A gyógyhatású készítmények ilyen forgalmazása megengedett csak.
2013. ápr. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Vényköteles gyógyszert semmilyen formában nem értékesíthetsz.
2013. ápr. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Első, és kérdező: Ha a vásárlót megöli a gyógyszer, akkor is ilyen lazán veszitek majd? Ezek mind vegyiüzemben előállított mérgek. Hosszú, sokrétű tanulás és folyamatos önképzés mellett, kellő megfontolással írjuk fel ezeket.

Nem egy zacskó darált dióról van szó, ami legfeljebb megavasodott karácsony óta!

Legyen már eszetek! Nem a hatóságtól kell félni, hanem saját felelőtlenségetektől!

2013. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nincs nyugtatóm, amit eladhatnék.

A kérdést két okból írtam ki:

1.: az egyik honlapon (google: Xanax eladó) nyugodt szívvel árulják a nyugtatókat és fogamzásgátlókat.

2.: Mikor régebben feltettem úgy a kérdést, hogy "ez nem illegális?" illetve "Ez nem drogkereskedés?" akkor osztó válaszokat kaptam, hogy mi közöm hozzá, mit pattogok, biztos csak egy unatkozó háziasszony vagyok, stb.

Ezért tettem ki így a kérdést, jobb ötlet híjján. Ugyanis a nővérem íratott fel magának, és allergiás reakció tört ki rajta, miközben az orvosi kartonjában feketén-fehéren ott van, hogy bizonyos nyugtatók hatóanyagaitól anafilaxiás sokkot kap. Doki ezt a fajtát nem írja fel neki. Azon gondolkozunk, hogy feljelentést teszünk.

2013. ápr. 30. 04:36
 6/15 anonim ***** válasza:
7%
Természetesen eladhatod. Én is szoktam így vásárolni.
2013. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%

"Ha a vásárlót megöli a gyógyszer, akkor is ilyen lazán veszitek majd? "


Nem öli meg te buta!

2013. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5%
Igen eladhatod. Minden további nélkül.
2013. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Hogyan lehetséges, hogy egy orvos válaszát nulláig lepontoztátok? Nem tudom a törvényhelyet megjelölni, de hozzáértő ismerősöm (gyógyszerész) ugyanezt mondta. Tilos „kéz alatt” gyógyszert eladni. Ebben a formában még a nem vényköteleset sem szabad.
2013. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

"Hogyan lehetséges, hogy egy orvos válaszát nulláig lepontoztátok? "


Úgy, hogy haszontalan a válasza.

2013. jún. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!