Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha számon kérem a buszsofőrt...

Ha számon kérem a buszsofőrt egy korábbi sérelmemért, abból lehet valamilyen bajom?

Figyelt kérdés

Majdnem egy hónappal ezelőtt egy BKV buszsofőrrel kerültem konfliktus helyzetbe.

Egy mellékutcából kanyarodott ki a busz, én pedig a sárgát mutató lámpa miatt lassítottam a főúton amire a busz kanyarodott, de a sofőr azt hitte,hogy átmegyek rajta, és mivel lassítottam ő meg gázt adott majdnem nekem jött oldalról, de ugyan azzal a lendülettel a fékbe taposott.Aztán a piros lámpánál mögém jött, kiszállt a buszból, odajött bekopogott, majd torkaszakadtából elkezdett ordítozni, majd mikor felakartam húzni az ablakot, lenyomta és tovább ordibált, aztán visszaszállt a buszra mert váltott a lámpa.

Igazából nem is hagyott szóhoz jutni, meg leblokkoltam és nem tudtam mit mondani, pedig egyértelműen nekem van igazam.

Azóta ezt a sofőrt már kétszer is láttam, és szeretném számon kérni rajta,hogy mégis,hogy gondolta.

Azonban csak a munkaideje alatt kérdezhetnék rá a dologra, amikor is közfeladatot ellátó személynek minősül.

Nem akarom leütni meg semmi ilyesmi nem kell fantáziálni, nem vagyok egy agresszív ember csupán megkérdezném,hogy mégis mi volt a baja, mert velem még senki sem beszélt így, beszéltek már velem lekezelően, volt olyan is,hogy kiosztottak, de ez mindennek a teteje volt számomra, nem tudom elfelejteni és sokkal jobban érezném magam, ha én is szót kaphatnék ez ügyben.

TEHÁT: nem arra vagyok kíváncsi,hogy ér e ennyit a dolog, vagy hogy érdemes e vele foglalkozni, mert e felől nincs kétségem...az érdekel, engem,hogy ha odamegyek,hogy "Elnézést, nem tudom hogy emlékszik e rám, de ekkor meg ekkor ez történt és szeretném tudni hogy ezt mégis hogy gondolta"

Én nem fogom bántani, ha esetleg megint bedühödik és megüt vagy hasonló akkor kihívom a rendőrséget.


2013. ápr. 21. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Rendőrség ki se megy ilyenkor ha olyan az őrs hozzáállása. Ha meg igen, várhatsz 2 órát.
2013. ápr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem, mit akarsz ezzel elérni? Vele naponta történik ilyesmi, szerintem azt se tudja majd, hogy te ki vagy. Hagyd a fenébe, és lendülj túl az ügyön, megárt az egészségednek...
2013. ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor majd én is megütöm, aztán önvédelemre hivatkozok, és igazam is lesz.A lényeg,hogy én semmiképpen sem fogok elsőként ütni...azt pedig nem hinném,hogy elfelejtette volna, de ha mégis akkor majd eszébe jutna, csak emlékszik rám, meg nem hinném,hogy minden iylen alkaommal kipattan a buszból.
2013. ápr. 21. 14:19
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Áhh nem vagy agresszív... ha elkezdesz verekedni egy közfeladatot ellátó személlyel te fogod jobban megjárni. Amúgy nem kell foglalkozni ezzel, valószínűleg úgyse látjátok egymást többet.
2013. ápr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaj...arra mondtam hogyha nem jön ki a rendőrség akkor majd visszaütök és akkor biztos kijönnek én meg megmondom,hogy önvédelem.
2013. ápr. 21. 14:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hallod kérdező...téged pszichológus látott már?


Nem azért mondom, de ez elég mindennapos eset a közlekedésben, egy dolgot tehettél volna, helyben felírod a rendszámot, és a központban bejelented a sofőrt. De egy hónap után egyrészt senki nem fog emlékezni a dologra, másrészt még ki is röhögnek.


Meg most odamész, tök feleslegesen elkezded osztani az észt a sofőrnek, annak nem lesz semmi értelme.


Szerintem ilyen alapon mindenkinek több 100 fős halál-listája lenne apró sérelmekből.


De tényleg, mire lenne jó neked ez az egész?

2013. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Felírtam a rendszámát és panaszt is tettem (természetesen leszarják) és nincs semmiféle halállista, nem gyilkolni és nem verekedni megyek oda, csupán beszélgetni.
2013. ápr. 21. 15:20
 8/8 Syrakusa ***** válasza:

Ott helyben kellett volna elküldened a búsba(ha igazad volt)ha pedig nem értél volna el Nála semmi hatást ,akkor eltőrni az orrát....... :-)

A lényeg!Szerintem hagyd a búsba!Semmi értelme már ezzel foglalkoznod!Ha akkor nem léptél fel ellene most már ne tedd!

2013. ápr. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!