Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adásvételi szerződés felbontás...

Adásvételi szerződés felbontása után mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ingatlan adásvételi szerződést közös megegyezéssel felbontottuk, mivel a vevő határidőre nem tudott teljesíteni. A szerződés felbontás szerint a foglalót és az előleget vissza utaltam. Az okirat szerint a "vevő a a pénz beérkezését követő 5 napon belül köteles azt hiteles okiratban elismerni a részemre". Ez nem történt meg. Az ügyvéd tájékoztatást nem ad, arra hivatkozva, hogy ő mindkét felet képviseli. Mi a jelentősége ennek, és mit kell tennem? A jogban jártas válaszolók segítségét előre is köszönöm.
2013. ápr. 15. 15:29
 1/3 ConnectCare ***** válasza:

Kedves kérdező!


Érdemes lenne új ügyvédet keresni és neki megmutatni a szerződést, hogy mi került benne lefektetésre, biztosan tudna segíteni!


A szerződés valószínűleg így felbontottnak tekinthető, de a vevő tulajdonjoga egyébként is csak az ingatlan-nyilvántartási bejegyzéssel jönne létre, így komoly problémája szerintem nem lehet ebből.

2013. ápr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ConnectCare ***** válasza:

Második olvasatra rájöttem, hogy lehet, hogy némiképp félreértettem a kérdést.


Ha a vevő vitatni fogja a pénz visszaadását, akkor szerintem peres úton lehet rendezni a kérdést, de erről is ügyvéd tudna megfelelő tájékoztatást adni az ügy ismeretében.

2013. ápr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azóta már, kissé késve, megkaptam a nyilatkozatot.
2013. ápr. 28. 08:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!