A párom nagypapája kitagadja a fiát(párom apját) az örökségből. Azt viszont nem tudjuk, hogy ilyen esetben a párom örökölhet-e a nagypapájától?
2013. ápr. 9. 12:46
1/10 anonim válasza:
ha ügyvéd által ellenjegyzett és közjegyző által hitelesített végrendeletet ír akkor az öreg határoz meg mindent!!!
így bizony elesik tőle...
ha mindezt az öreg is tudja...
2013. ápr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
Jól írja az első. Ha a nagypapa törvényes úton, szabályos végrendeletet ír, és abban kitagadja a fiát, akkor a fia a papa halála esetén csakis a köteles részre jogosult. Viszont a fia kitagadásával automatikusan kitagadja az ő utána esélyes örökösöket is.
2013. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
na na na ... örökségből való kitagadáshoz nyomós ok kell, hiába a végrendelet ... az kevés, hogy "én nem szeretem ezt a gyereket"
2013. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Kitagadni valakit az örökségből nem olyan egyszerű és nem is úgy működik, ahogy az emberek képzelik, hogy papi nagy haragjában kijelenti, hogy "nem vagy a fiam". Már nem emlékszem pontosan, de örökségből kizárni az örököst akkor lehet, ha pl. az örökhagyó életére tör, de ad absurdum a kulcsi családirtó is megörökölte az általa kiirtott családja vagyonát az utolsó hírek szerint.
2013. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
A kitagadás meg a más javára végrendelkezés két teljesen külön dolog.
2013. ápr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
A kitagadáshoz nyomós ok kell, pl., hogy az életére tört, vagy ilyesmi. (Ptk!!)
Egyébként meg, ha ír is végrendeletet, de nem tagadja ki, vagy nem érvényesen, akkor kötelesrészre igényt tarthat a párod apukája.
Egyébként a kieső örökös helyébe az ő leszármazója lép, szóval igen, a párod örökölhetne akkor, hacsak nem tagadja ki (érvényesen) őt is a nagypapa.
2013. ápr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
Náluk sajnos van a kitagadásra ok.
A párom nagypapája velünk él, a házát már eladta és lekötve van a pénze, ami örökség lehet. Pont az a cél, hogy a fia a köteles részt se kapja meg, viszont azt szeretné, ha az unokája, a dédunokái és a barátnője lennének az örökösei.
2013. ápr. 9. 13:17
8/10 anonim válasza:
Akkor miért nem még most utalja át a pénzt egy az egyben és kész?
akkor nincs mit örökölni.
2013. ápr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
Akkor - megindokolva, hogy miért - kitagadja a fiát és az unokákra, dédunokákra hagyja a vagyont hivatalos, közjegyzö által elkészitett végrendeletben.
2013. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 (g)brigi válasza:
A kitagadás RELATÍV hatályú. Azaz ahhoz, hogy a párod apjának leszármazottjára is kihasson (párodra) ahhoz a párodat is ki kellett volna tagadnia.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!