Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi kérdés? Magyarország...

Jogi kérdés? Magyarország VIII. kerület.

Figyelt kérdés

A következőkben kérdeznélek titeket: Múlt héten hét elején egyik ismerősömhöz szaladtam be Bp-n a nyolcadik kerületbe a Diószegi utca környékére. Oda semmi gáz nem volt, jó persze néztek nagyon a füstösök. Mikor viszont kijöttem az utcára visszafelé menet, akkor nekem állt kötekedni egy cigány..Ő ütött először engem mert nem hagytam magam kirabolni. Eddig tartott a türelmem..Tudni kell, hogy 5 éve boxolok. Nem akartam ekkorát ütni, de a cigónak valószínűleg eltört az orrcsontja mivel vérző orral ment el kicsit sántítva mert bele is rúgtam a combjába.


Kérdésem az lenne: Nem tudom volt e a közelben kamera de a felvétele alapján utánam nézhetnek?


Köszönöm



2013. ápr. 2. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Kamera nelkul is simán feljelent. A személyleírást alapján meg kiadják a körözést ellened.
2013. ápr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

A cigány nem fog bemenni a rendőrségre. :D

Tudtommal nincsenek arra kamerák! De ha annyira félsz, akkor menj vissza kocsival és nézz körül.

Egyébként akkor neked kellett volna feljelentést tenned, hogy ki akartak rabolni és megtámadtak.

2013. ápr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező kapna a buntétest, mert ez önbíráskodás.
2013. ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább önvédelem. Mert a cigány ütött először!
2013. ápr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nézd, azt bizonyítani kellene. A kérdező nem irta, hogy látható sérülései lettek volna. Ellenben a törött orr, meg a combon rúgás elég sokáig látszik.
2013. ápr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megirnád, hogy pontosan mikor történt ez? Elég sokszor járok arra, de ilyen velem még nem fordult elö, hogy az utcán ki akarjanak rabolni. A VIII. kerületben elég sok kamera van felszerelve.
2013. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A Diószegi Korányi sarkán történt. Engem sem akartak soha kirabolni...pedig a hősben is jártam futólag..most mindenhova bicskával kell járni?
2013. ápr. 2. 14:23
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Ő biztos nem fog feljelentést tenni. Esetleg a rokonai keresni fognak.

Gratula! Így kell ezt csinálni!

2013. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ian Catman ***** válasza:
33%
Attól függ, kinek lesz jobb ügyvédje. Elvileg önvédelem, DE, ha valaki hivatásos küzdősportot űz, már nem számít "arányosnak" (június után jön az új Btk, abban már nem lesz ilyen megszorítás, bárhogy védekezhetsz sötétedés után). Ha nem hivatásos bokszoló vagy, egy jó ügyvéd kihúz simán. Június után meg már péppé is verheted a képét a támadónak (persze, ha bizonyítható, hogy ő ütött először...ha a fél rokonság felvonul, hogy te kötöttél beléjük...az akkor is gond lehet.)
2013. ápr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont a Diószeghy és a Korányi sarkán van egy kamera :)

Amúgy 2-3 hónapig tárolják a felvételeket, azután megsemmisülnek. Azt is hozzátenném, hogy a kamera egy időben csak egy részét veszi az utcának, ha akkor éppen másfelé nézett akkor nem vette fel a történteket. A legközelebbi kamera meg két utcányira a Kőris utca kereszteződésél van. Na meg van vagy 120 kamera a kerületben, a Víg utcában meg csak 8 monitor amit egy-két rendőr figyel. Kicsi az esélye, hogy pont akkor nézték pont azt a részét az utcának.

De ha tegyük fel látszik az esemény, véleményem szerint jobban jársz ha te jelented fel, hisz te csak jogos önvédelemmel éltél. A cigány kizárt, hogy feljelent.. Egyrészt mert tudja, hogy ő a hunyó, másrészt meg még ha te kezdeményezted volna a konfliktust, akkor is valószínűbb, hogy a népes családja segítségével akarná elintézni a visszavágást..

2013. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!