Ha interneten össze szedegetek a googel-képkereső segítségével különböző fotókat, melyeknek nem tudom az eredetét, és hogy ki a tulajdonosa, és feltöltöm mondjuk facebookra, akkor megsértem a szerzői jogot?
Van rá esély.
A Gulgi képkereső figyelmeztet is, hogy a képek szerzői jogi védelmet élvezhetnek.
Jó eséllyel sértesz szerzői jogokat, inkább ne tedd, vagy kérj engedélyt a képek újraközlésére a készítőktől illetve azoktól akik publikálták.
A google képkeresőjében a kis fényképezőgép piktogramra kattintva és egy kép linkjét megadva meg tudod nézni, hogy hol jelent még meg az adott fotó a weben, könnyebb dolgod lehet ha így megtalálod az eredeti forrást.
Más is csinálja, akkor szabad. Ha más embert öl akkor szabad? Lóf@szt. Már bocs.
A forrást és a készítőt feltüntetni, nem "hasznos" hanem KÖTELEZŐ akkor is, ha fizettél érte és engedéllyel közlöd. Egyébként pedig igen is szerzői jogi per lehet belőle, csak sajnos pont az ilyen hozzállás miatt elfogadóbbak az emberek az ilyen magatartással szemben. Nekem is lopták már el több fotómat magánszemélyek és cégek is, de én is elkövettem azt a hibát, hogy nem pereltem azonnal, pedig azt kellett volna.
Ne haragudj de nem elfogadható, hogy amikor végre valahára valakiben ez magától felmerül és legalább elgondolkozik a szabályokon és utánakérdez akkor ugyanazt az elnéző szabálytalan sz@rt kapja válaszként, ami miatt ott tartunk, hogy "ami az interneten van az ingyen van és hasznos feltüntetni a készítőt".
Olvasgassátok, a kérdezőnek pedig azt üzenném, hogy tök jó, hogy utánakérdeztél és legalább megfordult benned a kérdés, sokak sajnos eddig sem jutnak el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!