A volt barátomtól kaptam egy drága telefont karácsonyra, és szakításunk után ellopta tőlem, ezért feljelentést tettem a rendőrségen. Szerintetek van lehetőségem a feljelentés visszavonására?
Feljelentést nem lehet visszavonni. A feljelentésben kérted az elkövető felelősségre vonását, és az okozott kár megtérítését.
Ez nem játék, hogy dolgoztatom kicsit a rendőröket, aztán meg visszavonom, mert éppen ilyen ma a lelki világom.
A magánvád az az, ha én magamat vádolom meg, hogy én tettem. Amire te gondolsz az a magánindítványra üldözendő. Igen oda tartozik.
A magánindítvány hiánya
31. § (1) A törvényben meghatározott esetekben a bűncselekmény csak magánindítványra büntethető.
(2) A magánindítvány előterjesztésére a sértett jogosult.
(3) Ha a sértett korlátozottan cselekvőképes, a magánindítványt törvényes képviselője is, ha pedig cselekvőképtelen, kizárólag a törvényes képviselője terjesztheti elő. Ezekben az esetekben a magánindítvány előterjesztésére a gyámhatóság24 is jogosult.
(4) Ha a magánindítvány előterjesztésére jogosult sértett meghal, a hozzátartozója jogosult a magánindítvány előterjesztésére.
(5) Bármelyik elkövetővel szemben előterjesztett magánindítvány valamennyi elkövetőre hatályos.
(6) A magánindítvány nem vonható vissza.
"A magánvád az az, ha én magamat vádolom meg, hogy én tettem."
Nem. Magánvádas eljárásnál a vádat a sértett képviseli, vagyis kérdéseket, észrevételeket intézhet a tanúkhoz... a többiben igazad van.
Amúgy nem magánvádas eljárás:
Be.: 52.§ (1) Ha e törvény másképp nem rendelkezik, könnyű testi sértés, magántitok megsértése, levéltitok megsértése, rágalmazás, becsületsértés és kegyeletsértés esetén a vádat mint magánvádló a sértett képviseli, feltéve, hogy az elkövető magánindítványra büntethető.
ÁÁÁÁÁÁÁÁ! Úgye ezt nem mondod komolyan?
Azért ez durván két dolog. Az, hogy "undorító dolog ajándékot visszavenni" illetve igaztalanul meggyanusítod, hogy "lenyúlt", -amikor a saját tulajdonát vette vissza-, az nem ugyan az. Az Ő tulajdonát adta, neked használatba, most meg visszavette! (Sőt a lopást inkább Te követed el, amikor kérésre a tulajdonát nem adtad vissza)
Gondolom ilyen kulcstaratót, meg filléres ajándékfigurákat Ő és Te sem kért volna vissza. Ne hasonlítsuk már össze a kettőt. Nem kell szándékosan félremagyarázni a dolgokat.
Itt a bizonyíték, hogy miért is kell házassági szerződést kötni a nőkkel!!!! Meg ilyenek miatt ne csodálkozzanak, hogy miért nem akarnak a férfiak házasodni. Könnyen követeléssel állhat elő a nő, olyan dolgokért amiért nem dolgozott meg.
Múltkor volt itt egy kérdés, amiben a volt menyasszony nem akarta visszaadni az eljegyzési (nagyon drága) jegygyürűt mondván: "egy úrinőtől ilyet nem lehet kérni".
Így Te járhatsz rosszabbul.
Elővehetnek:-Hatóság félrevezetésért (Kiszámlázhatják a nyomozati költségeket)
-Becsületsértésért
-Rágalmazásért
-Hamis tanuzásért
-Jó hírnév megsértésért
Szóval elég nagy slamasztikába kerültél!
Ui.: Milyen értékű volt a telefon?
Hány évesek vagytok?
"Ilyet még nem mondtak, hogy nekem kellett volna visszaadnom"
Nem mondta? Biztos, hogy nem szólított fel, hogy szolgáltasd vissza az ajándékát? Valószínűleg Ő sem azzal kezdte,hogy önhatalmúlag visszavette a telót!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!