Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek ha a keresztapám...

Mit tegyek ha a keresztapám nem akar elmenni a házamból? Azt hiszi, hogy joga van itt lenni. Hívhatom a rendőröket is?

Figyelt kérdés
Szóval édesanyámnak van 2 testvére. A és B. Mikor a mamám meghalt ők 3-an örökölték meg a házat. A-nak nem volt se felesége se gyereke, a mamával lakott, B-nek volt felesége és egy másik városban éltek. Meghalt a mamám B-vel az anyu kötött egy becsületbeli szerződést, hogy ha rá írassa a mama házából a részét akkor oda költözhet hozzánk, ugyanis nekünk volt egy külön lakrész a házhoz építve, B anyura íratta a részét, A-nak pedig ki lett fizetve a része a házból, anyué lett a ház aki pedig rám íratta, ahol most élek a párommal. Ennek 10 éve kb. Most B összeveszett a feleségével és nincs hova mennie ezért úgy döntött, hogy visszajön a szülői házba ami történetesen az enyém, neki semmi köze hozzá. Mondtam neki hogy pár napra itt maradhat míg nem talál más lakást, de most már nem hajlandó tágítani azt mondta hogy joga van itt lenni. 10 éve nem beszéltünk nem tartottuk a kapcsolatot, mit tudok tenni, hívhatom a rendőrséget ha itt akar maradni?
2013. márc. 8. 10:59
 1/5 szántóvető ***** válasza:

Tehát a neveden van a ház 100%-ban?ha nincs rajta haszonélvezeti jog(B-személyre gondolok)ill. a B-személy nincs állandó lakcímre bejelentve a kérdéses lakásba akkor illegális lakásfoglaló,nyugodtan hívhatsz rendőrt.

Más kérdés hogy B-személy át lett verve.Lemondott az örökségéről ingyen,cserében a lakhatásért(ha jól értem).tehát a haszonélvezeti jog is számít ahogy már korábban írtam.

2013. márc. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagyis B azzal a feltétellel íratta édesanyádra a tulajdoni részét, ha cserébe ott lakhat. Ezek alapján nyugodtan lakhat ott amiben megállapodtatok.


(Nem önkényes lakáshasználó, mivel megengedtétek, hogy ott lakjon. Ha felszólítod az ingatlan elhagyására, akkor lenne jogcím nélküli lakáshasználó, de az már más eset.)

2013. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

#1: az állandó lakcímmel kapcsolatos megjegyzésed tárgyi tévedés. Csak a tulajdonjog számít ilyen esetekben, ugyanis a tulajdonos kényszerkijelentést alkalmazhat, ha esetleg az illetőnek az az állandó lakcíme. Ha nincs tulajdonrésze az ingatlanban, akkor kilakoltatás kezdeményezhető feljelentés alapján. De az is jogos, ha a tulajdonos kirakja az illető holmiját az utcára és zárakat cserél, ezt a jog megengedi. Azonban ha az illetőnek akár csak egy kis tulajdonrésze is van az ingatlanban, azaz a tulajdoni lapon szerepel a neve, úgy joga van ott lakni, sőt beleszólni az ingatlannal kapcsolatos dolgokba (átalakítások, felújítások, albérlő stb. ügyekben).

Ha "B" előzetesen lemondott az örökségéről, és erről közjegyzői végzés van (a hagyatéki tárgyalásról például), akkor pláne nem lehet semmi követelése még öröklési szinten sem.

2013. márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
100%-ig az én nevemen van a ház!
2013. márc. 8. 17:09
 5/5 anonim ***** válasza:

"De az is jogos, ha a tulajdonos kirakja az illető holmiját az utcára és zárakat cserél, ezt a jog megengedi."

Hülyeségeket ne írj!

1. Ha meg is lenne a jogerős határozat a lakás kiürítés iránti perben, akkor se lehet csak úgy kidobni az utcára a holmijait. Arról a végrehajtást kérő gondoskodik. (Vht.182.§)

2. Mivel beköltözött, így birtokháborítás is lenne, ha nem tudna bejutni. (Ptk.188.§)


Akár ajándék visszakövetelése is lehet a dologból. (Ptk.582.§)

2013. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!