Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok-e saját költség...

Köteles vagyok-e saját költségemen lefénymásolni 28 példányban egy tanagyagot a tanuló gyermekem számára angolórára?

Figyelt kérdés

Tavaly júniusig én szedtem az osztálypénzt, de ezt szeptembertől megszüntette az iskola (mivel törvénybe ütközik, nem lehet osztálypénzt gyűjteni). Ma beállított a gyerekem egy 14 oldalas paksamétával, amit le kellene fénymásolnom jövő hét keddre. Az osztályfőnök bízta rá, mert az új rendszerben (ami kész katasztrófa) még nem kaptak festékpatront a másológépbe, a tananyaggal meg haladni kell.


Felhívtam az osztályfőnököt: szerinte én ezt a munkahelyemen ingyen le tudom fénymásolni. Igaz, két éve meg tudtam csinálni minden további nélkül, de komolyabban veszi a főnök a kopizást már, spórolnak a cégnél - mondtam én. Erre ő utasító jelleggel: kedden szeretné ő szétosztani, nem ér rá foglalkozni ilyesmivel, oldjam meg valahogy. Megértem, hogy nem tud mit tenni, de nehogy már nekem kerüljön 28x14x20 = 7840 forintomba a dolog. Hónap vége van nálam is.


Ti mit tennétek? Nyelnétek egyet és lefénymásolnátok?


2013. febr. 22. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Bemennék a tanárnőhöz, lehetőleg diktafonnal, és közölném vele, hogy oldja meg, vagy esetleg 1 példányban lemásolod, és oldja meg magának minden szülő!
2013. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem fénymásolnék le más helyett, de ne más döntsön már a magánügyeid felett.
2013. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szántóvető ***** válasza:
84%
menj be az igazgatóhoz és vond felelősségre.
2013. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

ha ezt teszi az ember elötte fel kell hivni a figyelmet hogy a beszélgetést rögzítjük ami ilyen esetben rendkivül kellemetlen lehet

különben az ember megütheti a bokàjàt


szülöi értekezleten felhìvnám a problémára a figyelmet


tudomàsom szerinta lehet osztàlypénzt gyűjteni ha az bankszàmlàra érkezik


javaslom az igazgato felkeresését mert a tanàr nem kötelezhet ilyenre senkit


ma màr minden lakàsban van internetelérés:

-létrehoznék egy az osztàly részére nevesitett email cimet majd beszkennelném az anyagot és feltölteném rà!

mivel a kodot és a felhasznàlònevet mindekivel közölném igy mindenki hozzàfér és ki tudja nyomtatni magànak 100-200 forintér


nembeszélve arrol hogy ez a fiòk màsra is jò pl. hasonlo problémàk megoldása


remélem hogy tudtam segítteni

2013. febr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Saját gyerekemnek lefénymásolnám, és visszaküldeném a tanárnak, hogy az én gyerekemnek megoldva, oldja meg minden anyuka a saját gyerekéét. Ne csináld meg mert legközelebb is jönni fog.
2013. febr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Most akkor kinek kell a másolat, a te gyerekednek vagy az összes gyereknek?
2013. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha megoldható másoljátok le mindenkinek, majd egyenként szedjétek be a pénzt. Ha nem akkor vissza kell adni.
2013. febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Én lekicsinyíteném úgy, hogy két oldal menjen egyre, és a hátoldalára is kettő, így már csak 4 oldal lesz, és persze ennek is beszedném az árát a gyerekektől munkadíjjal együtt.
2013. febr. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Meg lehet venni a szülőknek a foglalkoztató könyveket.

Ezt akarta Hoffmann R nem?

2013. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én meg visszaadnám a tanárnőnek.

Elvégre ő az oktató, szépen menjen el a szalonba, és másoltassa le - neki kell készülnie az órára.

Ma már a szalonok többségében elfogadnak pedagógus igazolványt is.


Osztálypénzt meg már évekkel ezelőtt is törvénytelen volt szedni.

2013. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!