Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öröklési jog. Hogy történik...

Öröklési jog. Hogy történik az öröklés? Adósságot lehet örökölni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tisztába már régóta azzal, hogy ha meghal egy ember, akkor az örökös örököl bizonyos dolgokat (nem kell mélyebben belemenni), DE az adósságot is örökli az örökös?

Hogy is van ez?

Illetve hol találok erről rendelkezéseket?


2013. febr. 20. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Adósságot nem lehet örökölni!Csak az örökség értékéig fizetési felelősség van!
2013. febr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi vagyon, amit örökölhetsz, akkor az adósságot sem öröklöd.

Ha van örökség és van adósság is, akkor csak annyi adósságot örökölsz, amennyi az örökölt vagyon.

2013. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha van örökség, de én teljes mértékben lemondok róla, akkor az adósságról is lemondtam?
2013. febr. 20. 21:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak teljes mértékben lehet lemondani, akkor abból rendezik az adósságot.Ha maradna az örökségből akkor az öröklési rendben következő kapja azt.
2013. febr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha lemondasz az örökségről akkor az adósságról is.
2013. febr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha örökölsz 100 Ftot, de az illetőnek volt 20 Ft tartozása, akkor te 80 Ft-ot kapsz.


Ha örökölsz egy pl. 100 Ft-ot érő házat, de az illetőnek volt össze-vissza mindenfelé tartozása 120 Ft értékben, akkor nem mondhatod azt, hogy kéred a házat de az adósságért nem felelsz, hanem lemondhatsz mindenről, és akkor nem is követelnek rajtad semmit.

2013. febr. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 21. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!