Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben mit lehet tenni?

Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éve vagyok bejelentve a jelenlegi munkahelyemen, 8 órásban, a mindenkori minimálbért kapom. Novemberben szóban közölte a munkáltatóm, hogy levesz 6 órásra, azóta le is vett, úgyis fizet.

Pénteken mondta, hogy nem tud fizetni, és majd telefonál ha mehetek, tehát nem rúgott ki, nem adott szabadságot, csak hazaküldött. Egy ruhaüzletben dolgozom, és nem megy az üzlet, emiatt nem tud fizetést adni.

Már több szabálytalanság is volt itt: például, hogy egy évben a 30 napból, össz-visz 1 hét szabadságot kaptam (a többi nap ettől függetlenül ki volt írva), amire természetesen nem is fizetett.

38 éves kiszámolt munkaviszonnyal rendelkezem, áprilisban leszek 56 éves, ezért nem merek ugrálni, de az sem állapot, hogy kényszerből otthon vagyok, és nem kapok egy Ft-ot sem. Ketten élünk a lányommal, ő még tanul, nem tud elmenni dolgozni.

Ilyen esetben mit lehet tenni? Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. jan. 20. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tud munkát adni, akkor arra az állásidő alatt jár a távolléti díj.

A munkaszerződést a munkavállalóra hátrányos módon módosítani nem lehet egyoldalúan. Főleg nem szóban. Tehát változatlanul 8 órában vagy. Amit nem fizetett ki, az jár.

Mit lehet tenni? Elvileg a jog melletted áll,

2013. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Legújabb fejlemény: tegnap behívott a főnököm, és miután végigdolgoztam a napot, közölte, hogy felmond. Azt mondta, hogy közös megegyezéssel történjen a felmondás, és hogy menjek el 2 hónap munkanélkülire, aztán ha beindult a bolt, akkor visszavesz.
2013. jan. 25. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi a garancia hogy visszavesz, még ha be is indulna a bolt?
2013. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

A közös megegyezés olyan, hogy ugye közösen meg kell egyezni. Nyilván húzza a belét attól, hogy ki kelljen neked fizetni a felmondási időt és a végkielégítést, ami majdnem fél évi fizetésed.

A két hónapra meg semmi garancia nincs.

2013. jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!