Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fogyasztóvédelmi kérdés....

Fogyasztóvédelmi kérdés. Élelmiszer boltban ismételten csalt a pénztáros a saját mérlegén. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A bolt próbamérleg nullát jelez, ha nincs rajta semmit, tehát e szempontból tuti korrekt mérleg. Nem először fordul elő, hogy a pénztáros többet mér a sajátján -e boltban a pénztáros méri le és szabja meg az árát, multi áruház-, mint a próbamérleg nekem. Volt alkalom, amikor szóvá tettem, és kértem, hogy mutassa meg nekem, mennyit mutat az ő mérlege, ha nincs rajta semmit. Több grammot mutatott! Mégse hagy fel a csalással, pedig hónapok teltek el azóta, h felfigyeltem erre, és megkértem, hogy korrigálja - ez esetben meg is tette.


A problémám, hogy újra és újra elköveti a csalást. Feltételezhetően nem csak velem, hiszen megéri neki, hogy addig méricskél nagyobb tömeget, amíg valaki észre nem veszi, gondolom hamarosan kezdi elölről: visszaállítja megint több grammra az alapállapotot.



2013. jan. 10. 20:05
 1/3 tomala ***** válasza:
100%

Következő:


Egy ilyen alkalomkor elkéred a panaszkönyvet és beleírod azt is, hogy ez már nem az első alkalom. Hibátlanul töltsd ki az űrlap részét!

Ha ez megvan, vársz 30 napot (plusz néhányat, amíg még érkezhet a levél).

Ha írásban nem válaszolnak (legtöbbször nem válaszolnak), akkor elmész a polgármesteri hivatal kereskedelmi és ipari igazgatási osztályához, és ott bejelented, hogy elmulasztották a válaszadást. Ez jó eséllyel 100 000 Ft-ba kerül nekik.

De ha mégis válaszolnak, viszont ez neked nem felel meg, akkor a területileg illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz lehet fordulni.

2013. jan. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Kerül ez nekem pénzbe?
2013. jan. 13. 10:59
 3/3 tomala ***** válasza:
Nem.
2013. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!