Hol lehet az interneten megnézni, hogy melyik ország melyik országgal áll hadiállapotban?
Az időjárás is változik.
Lehet hogy erre már nem jutott IP-cím??
vagy nem anyira fontos mint .xxx oldalak :(
Feszültség sok ország között van, de ki dönti el, mi számít már "hadiállapotnak"? Van, hogy simán utálják egymást, lehetnek határmenti villongások, terror- vagy gerilla támadások, határmenti területek ellenőrzésének vitája, stb. Széles a skála, és gyakran nehéz megállapítani, hogy harcban állnak-e vagy sem.
Az időjárás ehhez képest egész egyszerű. :)
Igaz.
Amikor az oroszok Kassát bombázták, ők se szoltak hogy mostantól hadiállapot..... de lehet, csak mert nem volt még .ru domain?
Csak azért szeretném tudni, mert ha meghal valaki háború esetén akkor ok.
De ha nincs háború akkor:
-helyszínelés,
-nyomozás,
-vádírat,
-körözés,
-kiadatási kérelem,
-előzete letartóztatás,
-bírósági tárgyalás
-nak kellene lenni.
Legalább is itt Püspökladányban.
Ez attól függ, hogy bevezettek-e szükségállapotot vagy rendkívüli állapotot.
Ha tudsz angolul, akkor itt tájékozódhatsz a jelenleg folyó konfliktusokról:
A wikipédia nem mindig a legjobb forrás, de az ilyen volumenű eseményeket általában jól rögzítik.
Ha pedig Magyarország kerül háborúba, azt észre fogod venni. A híradó ugyan gyakran túlságosan el van foglalva a celebekkel, de ha megtámadják az országot, azt általában megemlítik.
Ha pedig kitör a háború, és szar a helyzet, akkor a legbiztonságosabb azt csinálni, amit a magyar civilek (nagyon okosan) mindig is tettek a nagy háborúk alatt.
Menekülni!
A legtöbb nyugati ország elvből befogad, ha otthon az életed van veszélyben (Kanada erre nagyon jó példa) de az EU tagállamokba meg oda és akkor mész, amikor csak akarsz.
Mellesleg ha valaki megtámadna minket, akkor arra lesújtana a NATO haragja. Az amerikaiak már a szerbiai albán kisebbség öldöséséért is szanaszét bombázták az akkori Jugoszláviát, egy hozzánk hasonló NATO ország elleni támadásnál gyorsabban már azelőtt itt lenne a légierejük, mielőtt a magyar vezérkari főnök befejezte a fogmosást, miután felkeltették azzal, hogy hadban állunk.
Már csak azért is, hogy megmutassák, hogy ki az úr a szemétdombon. Megvan az a hajlamuk, hogy nagyon csúnyán megcsapják azt, aki belenyúl az érdekszférájukba.
Más a helyzet, ha egy másik NATO országgal kerülünk háborús helyzetbe, akkor kérdéses, hogy ki állna mellénk.
Emberek, fejezzük már be, hogy a Wikipédiára hivatkozunk. Ha animációs filmek szereplőiről folyik a vita, akkor azt mondom, oké - be lehet linkelni, és bizonyító erővel is bír. De ilyen komoly témáknál? Nehogy már.
Én még az egyetemen tanultam, hogy Wikipédiát soha, de soha ne adjak meg forrásnak, mert az instant egyes. Ezen nézetem hangoztatásáért itt az oldalon mindig lepontoznak, de talán ez majd segít újragondolni a dolgot: [link]
"Amazingly, the article was even nominated for the site’s Featured Article of the Day, a Wikipedia stable that highlights some of the site’s best-researched and written articles." Ennyit a Wikiről. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!