Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet gyerek nevére házat venni?

Lehet gyerek nevére házat venni?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy nagyszüleimmel a dédszülői házat ha megvennénk, ők nem akarnák, hogy az ő nevükön legyen, apámra nem íratnák, mert idióta, és mindent szétverne, aztán úgyhagyná. Így valószínűleg a nevemre lenne íratva, ha lehet, és nem jár semilyen hátránnyal. Én állnám szűk felét, így gondolom, hogy az én nevemre jönne. Amúgy 16. éves vagyok, bő két és fél év és nagykorú. Van egy öcsém is, de őt nem szeretik annyira, mert ha valamire nemet mondanak, akkor ő van hogy napokig arra se megy, meg telefonon se beszél velük. Én suliidőbe heti 2-3x, amúgy van hogy ott is alszok. Meg én megértem velük magukat, öcsém nem. Ha nagyapámmal megbeszéljük, hogy mit hogy csinálunk, és odajön öcsém, elkezd dumálni, hogy mit miért hogyan csináljunk. Pedig kis bolond, semmihez nem ért. Nagyapámmal nem vesszük figyelembe, de apám mindig nekemesik, hogy miért nem veszem figyelembe h ő mit mond, akár értelmes dolgot is mondhat, blablabla. Apámék vettek egy házat, persze elvették a több mint fél milliómat, így azt is vissza kéne szereznem tőlük, meg van a nevemen nagyanyámék által vagy 150.000 Ft, van most 30.000-em, meg régiséget gyűjtök, és abból is ha eladogatnám amiből több van, vagy ami nem nélkülözhetetlen, könnyen beszerezhető, jönne egy 50.000 Ft, így lenne közel 800.000 Ft-om, ha nagyanyámék kipótolnák még, mert most örökölt, akkor meg tudnánk venni a 4/5 részét, és a maradék 1/5 rész tulaja úgy is ott akar lakni, így vele meg lenne egy olyan papír, hogy ő átíratja a nevünkre, cserébe élete végéig lakhatna a házba. Olyan 2,5 milliót ha érhet a ház, ebből 1/5 a Mama nevén van. Ha így mehetne a ház az én nevemre, akkor meg tudnánk venni, és lenne egy házam, jobban egy telkem, mert elég rossz kis ház, de azért még lakható. ~160m2 nem kicsi. Telek meg ~1000m2. Jó helyen, csendes, nyugodt, de központhoz közel. Apám nevére azért nem, mert amit most vett házat ott is szétvert már mindent, meg mindenkinek azt mondja, hogy nekünk vette, meg minden, amúgy szarik ránk, hogy mit akarunk, felvágott minden deszkát, oszlopot. Nem akarjuk, hogy ott is mindent tönkretegyen, segítségem lenne nekem ott pakolászni, mert aki most jár hozzánk segédmunkás se bírja apámat, így ha kéne egyből jönne, meg aki ott maradna rokon is segítene, ha kéne. De nem is kéne semmi olyat csinálni, rendbe van tartva, meg ő tartaná is rendbe továbbra is. Annyi lenne, hogy eddig használta az egész udvart, mostmár meg csak az első 20 métert hagynánk neki, meg egy kis helyet, a tyúkjainak. Egy rosz disznóól van, amit le kell bontani, de ennyi. Utána meg én építgetnék már ezt-azt. Nagyapámék segítenének, csak neki már nem lehet cipekedni, mert műtötték a lábát, meg már csak 70 éves.
2013. jan. 2. 22:57
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Tudunk építeni, de nem az a cél. Haszonélvezeti jogot nem kap, de mivel ő azt mondta, hogy 40 éve ott lakik, és már ott is akar, mi meg még úgyse akarnánk odaköltözni, meg a közeljövőbe se, meg amúgy is ha gondozni kell majd vagy valami, akkor aki most bevásárol neki meg ilyenek majd berakja otthonba és annyi. De még dologzni is jár, amúgy 70 éves múlt. Átíratná az ő részét a nevünkre, és olyan papír lenne, hogy cserébe ő használhatja a házat, élete végéig, de mivel van egy kis szoba, ahol lakik, így nekünk meg lenne egy nagy szoba, meg egy nagy konyha ahova pakolhatnánk, stb. Meg a telek 63 méter, ő a telket nem kapná meg, csak annyit ami a ház előtt van, úgy, hogy bejárást biztosít.
2013. jan. 3. 06:43
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Igen, lehetséges az, hogy kiskorú, 18 év alatti személy megszerezze egy ingatlan tulajdonjogát. Adásvétel esetén a másik tulajdonosnak, vagyis a társtulajdonosnak elővásárlési joga van. Ajándékozáskor az előbbi nem szükséges. Egyeneságbeli rokonnak, vagyis unokának történő ingatlan ajándékozás esetén illetékmentesség esete áll fenn. A földhivatali átvezetéshez (tulajdonjog begyzéséhez) ügyvéd által készített és ellenjegyzett magánokirat, vagy közjegyző közokirata elengedhetetlen. A szerződést aláírhatod, mivel 14 éves elmúltál, azaz korlátozottan cselekvőképes személy vagy, azonban a jognyilatkozatod érvényességéhez mindkét törvényes képviselőd (szüleid) aláírása is kell.

2013. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
És jelent valami plusz összeget ez így? Vagy kb ugyan annyi, mint a normál vásárlásnál?
2013. jan. 3. 22:20
 14/14 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező!

Különbség nincsen arra vonatkozóan, hogy nagykorú vagy kiskorú szerez ingatlant. A hatályos jogszabályok szerint az eladónak adóznia kell, de vannak kivételek is. A vevőnek pedig visszterhes vagyonátruházási illetéket kell fizetnie az ingatlan értéke szerint. Ezekről bővebben a meghatalmazott jogi képviselő (ügyvéd, közjegyző) tud felvilágosítást adni. A földhivatalai ingatlan-nyilvántartási eljárási díj jelenleg 6.600.- Ft. helyrajzi számonként.

2013. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!