Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet gyerek nevére házat venni?

Lehet gyerek nevére házat venni?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy nagyszüleimmel a dédszülői házat ha megvennénk, ők nem akarnák, hogy az ő nevükön legyen, apámra nem íratnák, mert idióta, és mindent szétverne, aztán úgyhagyná. Így valószínűleg a nevemre lenne íratva, ha lehet, és nem jár semilyen hátránnyal. Én állnám szűk felét, így gondolom, hogy az én nevemre jönne. Amúgy 16. éves vagyok, bő két és fél év és nagykorú. Van egy öcsém is, de őt nem szeretik annyira, mert ha valamire nemet mondanak, akkor ő van hogy napokig arra se megy, meg telefonon se beszél velük. Én suliidőbe heti 2-3x, amúgy van hogy ott is alszok. Meg én megértem velük magukat, öcsém nem. Ha nagyapámmal megbeszéljük, hogy mit hogy csinálunk, és odajön öcsém, elkezd dumálni, hogy mit miért hogyan csináljunk. Pedig kis bolond, semmihez nem ért. Nagyapámmal nem vesszük figyelembe, de apám mindig nekemesik, hogy miért nem veszem figyelembe h ő mit mond, akár értelmes dolgot is mondhat, blablabla. Apámék vettek egy házat, persze elvették a több mint fél milliómat, így azt is vissza kéne szereznem tőlük, meg van a nevemen nagyanyámék által vagy 150.000 Ft, van most 30.000-em, meg régiséget gyűjtök, és abból is ha eladogatnám amiből több van, vagy ami nem nélkülözhetetlen, könnyen beszerezhető, jönne egy 50.000 Ft, így lenne közel 800.000 Ft-om, ha nagyanyámék kipótolnák még, mert most örökölt, akkor meg tudnánk venni a 4/5 részét, és a maradék 1/5 rész tulaja úgy is ott akar lakni, így vele meg lenne egy olyan papír, hogy ő átíratja a nevünkre, cserébe élete végéig lakhatna a házba. Olyan 2,5 milliót ha érhet a ház, ebből 1/5 a Mama nevén van. Ha így mehetne a ház az én nevemre, akkor meg tudnánk venni, és lenne egy házam, jobban egy telkem, mert elég rossz kis ház, de azért még lakható. ~160m2 nem kicsi. Telek meg ~1000m2. Jó helyen, csendes, nyugodt, de központhoz közel. Apám nevére azért nem, mert amit most vett házat ott is szétvert már mindent, meg mindenkinek azt mondja, hogy nekünk vette, meg minden, amúgy szarik ránk, hogy mit akarunk, felvágott minden deszkát, oszlopot. Nem akarjuk, hogy ott is mindent tönkretegyen, segítségem lenne nekem ott pakolászni, mert aki most jár hozzánk segédmunkás se bírja apámat, így ha kéne egyből jönne, meg aki ott maradna rokon is segítene, ha kéne. De nem is kéne semmi olyat csinálni, rendbe van tartva, meg ő tartaná is rendbe továbbra is. Annyi lenne, hogy eddig használta az egész udvart, mostmár meg csak az első 20 métert hagynánk neki, meg egy kis helyet, a tyúkjainak. Egy rosz disznóól van, amit le kell bontani, de ennyi. Utána meg én építgetnék már ezt-azt. Nagyapámék segítenének, csak neki már nem lehet cipekedni, mert műtötték a lábát, meg már csak 70 éves.
2013. jan. 2. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

" Meg én megértem velük magukat, öcsém nem. Ha nagyapámmal megbeszéljük, hog....."

Na idáig elolvastam, de tovább nem, mert neked finoman szólva szófosásod van, és a kérdéshez teljesen felesleges dolgokat írsz.

Viszont erre válaszolok.

"Lehet gyerek nevére házat venni?"

Igen, lehet, Akár 2 hónapos gyerek nevére is lehet házat venni, csak annyi a gond hogy nem lehet később csak úgy eladni...

2013. jan. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Redneck-éknél már tizenéves korban kezdődik a hogyan túrjuk ki a családtagokat a családi vagyonból? Nem tudom milyen putri érhet 2.5M-t, de megéri ezt???
2013. jan. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, Győzikéék is így csinálták.


Régen anyuék az én nevemre íratták a lakásunkat azért, hogy majd a jövőben az lesz az "örökségem" és ne kerüljön pénzbe a nevemre átírás. Ilyenkor a kiskorú mögött áll a szülő aki a lakás ügyeit intézi, ez a papírokon is rajta van. Viszont mindent nem tehetnek meg - ugye előző példa Győzikééknél a hatóságok nem vehették el a gyerek nevére írt ingatlant, hiába van a szülőknek tartozásuk.

2013. jan. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az édes anyádé a putri! Itt ilyenek a házárak! Emeletes ház, 20 éves, 8-9 millió, pincével, 1300m2 telken, főtértől 3 perc séta, és pöpec! Ez egy régi, 1937-es építésű gazdaház. Ha mond valamit a városi patkány fejednek! Már ne haragudj, de a putri kiverte a biztosítékot! Tömbházat veszel itt 4-5 millióért. Amúgy vagy 3milliót ér, de 2,5-ért meg lehet szerezni, mert tulajdonrészünk van benne, így beleszólhatunk a dolgokba. ismerős most vett lakható, '60-es évekbeli házat 4 millióért, teljesen felújították 2 éve, a néni elköltözött, új tető, kifestve, csont száraz épület, ~50 m2.
2013. jan. 2. 23:27
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát itt nincs se adótartozás, se semmi ilyen, hanem nem akarnák, hogy netán a másik két unoka is odadugja a fejét ha ők meghalnak, ha életükbe rájuk se néztek. Tehát nem Győzike meg hasonló ügyek vannak. Csak apám nem normális, ő lebontaná azt a házat, pedig még fel sincs nedvesedve, egy újravakolás, hálózás, és mintha új lenne. A Dédi szobája 5 éve lett újravakolva, lehálózva, lefestve, és egy repedés nincs rajta. Egy nagy szoba, kettéosztva két kis szoba, van egy nagy konyha, a helyére mehetne egy fürdőszoba meg egy előtér, ami most kisszoba, oda egy nappali-étkező-konyha, és a mostani kis konyha meg előtér, padfeljáró, pincelejáró ahol van egybenyitva még egy szoba, a speizból megcsinálnánk a padfeljárót, a pice meg úgyse egy túl jó, úgyhogy megcsinálnák nyithatóra, menne rá szőnyeg, a tetejét laparkettáznánk és lenne 3 szoba, egy nagy nappali-étkező-konyha, fürdőszoba, és én egy ilyen régi házról álmodtam, nem egy újról, ami 3 év múlva újítandó. Ha meg nem lenne olyan szerkezetileg, akkor lebontani, minden anyag használható, és alapot újat csinálni, és újjáépíteni, kis változtatásokkal. Kisebb belmagasság, meg akkor a pincét felszámolnánk, esetleg átépítenénk.
2013. jan. 2. 23:38
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Hát anyámé biztos nem. Ő egy panelben lakik, az is 12-t ér kb, egy normál ház meg 25-től indul. Azért kérdezem hol ez a nyomortelep? Pattogás helyett inkább azon morfondírozz tovább, hogyan semmizd ki a tesód. 16 évesen. Gratulálok.
2013. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Azt a 800.000 Ft-odat érdemesebb lenne az oktatásodra fordítani.
2013. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Győzike csak példa volt, nem az adócsalás meg cigányozás miatt írtam, csak ő egy ismert példa. Vesznek házat a gyerekeik nevére politikusok meg pl. Tom Cruise is, igaz, ő nem magyar, de itt is lehet olyat.


Szóval nincs akadály, kell egy nagykorú meghatalmazott, ami akkor gondolom az egyik nagyszülőd lenne.

2013. jan. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én nem semmizem ki öcsém, csak ha az ő nevére kerül mondjuk fele, apám vele jobban megbeszéli, öcsém hamarabb átengedné neki, mint én. Amúgy öcsém egy fillérjét nem adja bele, nagyszülőkről én gondoskodom, és én is fogok, most is án járok segíteni, Dédihez én jártam, ő engem ismert meg mindig, nem öcsémet, nagyanyám Dédi után örököl valamennyit, max 1 milliót, de annyi nem lsz, mert a temetés, meg minden lejön a 2.250.000 Ft-ból, és azt Dédi felezni akarta, a húgával, de a húga meg el akarja osztani az összes testvér között. De abból nem lesz szerintem semmi, így olyan 500-900.000-et fog örökölni, (ez a pénz úgy van bent, hogy hagyatéki leltárba nem kerül, így ők ketten döntenek a sorsáról) Most is én voltam segíteni, amikor pakolni kellett, a Dédi dolgait. öcsém meg nem kérdezné, hogy kell-e segíteni, vagy valami. És akkor még én jótékonykodjak vele, amikor inkább alámtesz? Nem.

A tanulásomra nem fogok annyit fordítani, megyek külföldre tanulni, ingyenesen, így azt is megoldom, diákmunka mellett ott annyit keresek, hogy még a tanulás, albérlet mellett félre is tudok tenni. Nagykorú meghatalmazott igen valamelyik nagyszülő lenne, Mama, mert ő náluk aki ilyenekbe van.

2013. jan. 3. 00:12
 10/14 anonim ***** válasza:

ki lenne a tulajdonostárs?

vagy haszonélvező lenne, aki ott lakna?

hány éves?

Amíg benne lakik, addig csak olyan házad van, amire költened kell, sok hasznod nem lesz belőle.


Vagy tudsz a régi mellé új házat építeni a telekre ?

2013. jan. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!