Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi ideig tudok gondolkodni...

Mennyi ideig tudok gondolkodni a feljelentésen?

Figyelt kérdés
Minden ok nélkül eltörték az orrom. Rosszkor voltam rossz helyen, viszont nem vagyok (voltam) rosszban a gyerekkel, aki tette, ezért gondolkozom az ügyön. Fel van dagadva az orrom, van monoklim, minden. Szóval van bizonyítékom, és szemtanuk is voltak. Akár 1 év múlva is tehetek feljelentést az ügyben? (az orrom le lett röntgenezve, vannak róla papírok, rendőrök, orvosok is látták). Mire számíthat az ember, aki ezt tette?! (egy idősek vagyunk, 19-19)

2013. jan. 1. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
1 év után körberöhögnek. Ha feljelentést akarsz tenni azt most tedd meg. Később már nem fogják elhinni, hogy az tette akire ráfogod.
2013. jan. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eseménytől számított 30 napon belül tehetsz feljelentést. A sérülésről nem csak röntgen, hanem orvosi látlelet is kell, melynek ára 3300Ft.

Helyfüggő, bírófüggő, hogy milyen ítéletet kap. Szerintem pénzbírság, ami 100eFt nagyságú, vagy kb 6 hónap felfüggesztett ami reálisnak tűnik. 1 évig terjedő börtönbüntetés a maximuma ami kiszabható.

2013. jan. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy a bíróságon is tehetsz feljelentést, nemcsak a rendőrségen, azzal kicsit felgyorsítod a folyamatot.
2013. jan. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg eltört az orrod, akkor az súlyos testi sértésnek minősül (mint minden csonttörés, 16. sz. orvosi módszertani levélben megtalálható), hivatalból indítanak eljárást.

Magánindítványos eljárás előterjesztésére van csupán 30 nap (pl. ha könnyű testi sértés lenne), egyéb esetben általában a büntetési tétel felső határa az elévülés. Súlyos testi sértésnél 3 év.

Mivel nem vagy/voltál haragos viszonyban így nem számíthat komoly büntetésre, valószínűleg csupán megrovást kapna.

2013. jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szóval eltöri az orrom, azóta fel sem hív, hogy bocsánatot kérjen vagy valami hasonló, és egy rohadt megrovást kapna?!

Mi ez már?

2013. jan. 2. 13:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Fontos lenne tudni, hogy pontosan milyen sérülést okozott az orrodon, mert nem mindegy, hogy súlyos, vagy könnyű testi sértés, mint az előttem hozzászóló is mondja. Ha az orvos súlyos testi sértést állapított meg, akkor neki hivatalból kötelessége megtenni a feljelentést, neked nincs beleszólási jogod. Csak könnyű testi sértés esetén tehetsz feljelentést magánindítványra, ami 30 nap.

Keresd meg az ambuláns lapodat, és ott az orvosnak rá kell írnia.

2013. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Könnyű sérülés. Viszont a könnyű sérülések 2-es nehézségi szintjét haladja meg, ezt mondta az orvos.
2013. jan. 2. 16:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor a 2. hozzászólásban amit írtam, ott a válasz.

Számít a személy előélete, az okozott sérülés nagysága. A bíró a büntetési tétel felétől fog kiindulni, és az enyhítő/súlyosbító körülmények figyelembevételével fog ítéletet hozni. Nagyon kevés esetben szabnak ki valódi börtönbüntetést.

2013. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!