Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem akarom, hogy a biológiai...

Nem akarom, hogy a biológiai apának köze legyen a gyerekhez. Mit tehetek? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Még nem született meg a gyerek, az apa sem elismerő sem lemondó nyilatkozatot sem tett. Fiktiv apát szeretnék megjelölni, de állitólag a gyámhatóság kötelezni fog a valódi apa megnevezésére. Nem akarom, hogy gyerektartást fizessen, nem akarom, hogy láthassa a gyereket. Kihez fordulhatok segitségért? Melyik hivatalt keressem meg?
2009. aug. 26. 09:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szép, amit írsz, de a per nem kerül sokba (ingyenes jogsegély szolgálat van, ügyvéd se kell).


És pont ez a lényeg, hogy te viszamenőleg csak 6 hónapra kérheted majd a gyerektartást. Ha a gyerek 10 éves korában ráébred apa, hogy "hááát, nekem van gyerekem, milyen jó lenne látni", akkor a gyereked miattad elesett 9 és fél évnyi gyerektartás összegétől, amit félrerakhattál volna neki, apa meg láthatja a gyereket, sőt elviszi 1,5 hónapra pl. nyáron. Az jó buli lesz??? Szerintem a gyerek nem fog megdicsérni érte, hogy "de jó fej voltál, anya, benned van tartás, de az az egy milla nem jött volna rosszul" (most írtam egy minimum összeget, mai áron).

2009. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Előzőnek: a tartásdíjat a fizetés százalékában adják meg. Ha apuci dologtalan élősködő, akkor egy fillért nem látnak tőle, a tartásdíjnak nincsen minimumösszege, amit minden körülmények között fizetni kellene.
2009. aug. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom és az itteni tapasztalatok is azt bizonyítják, hogy ha nincs fix jövedelme, akkor bizony egy fix minimum összeget meg szoktak állapítani. Pl. 10.000 Ft/hó.

Nem igaz az, hogy MINDENKÉPP a fizetés bizonyos százaléka. Lehet fix összeg is.

2009. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!