Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az az MPEP tájékoztató? A...

Mi az az MPEP tájékoztató? A navtól kaptam, de nem tudom megnyitni.

Figyelt kérdés
2012. dec. 22. 12:34
 1/2 anonim válasza:
Én is kaptam, szóval nem vagy egyedül.
2012. dec. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bongocero válasza:
100%

Marhaság, hogy Karácsony előtt ezzel zargatják az embert. Hogy mi az az MPEP, azt a papíragyú bürokraták nem képesek közölni.

Mindenesetre az eddig is halálosan bonyolult rendszer újabb szolgáltatásokkal bővül:


Tisztelt Ügyfelünk!

Tájékoztatjuk, hogy 2013. január 1-jétől kezdődően az elektronikus adó- és

járulékbevallás, áfa összesítő jelentés, összesítő nyilatkozat benyújtására kötelezett

adózók adóhatósági igazolás kiadása iránti kérelmeiket is kizárólag elektronikus

úton terjeszthetik elő. Fentiek alapján adó-, együttes adóigazolás, jövedelemigazolás

és illetőségigazolás iránti kérelmeiket ügyfélszolgálataink papír alapon benyújtva (sem

személyesen, sem postai úton) nem tudják elfogadni. Ezzel párhuzamosan azonban

olyan új kényelmi funkciók kerülnek bevezetésre, melyek megkönnyítik az

igazolásokkal kapcsolatos ügyintézést, egyszerűsítik, gyorsítják az eljárást. Az

adóhatósági igazolások kiadásával kapcsolatos új szabályokról, szolgáltatásokról

további információkat a honlapunkon elhelyezett közleményben talál.

[link]

Amennyiben adóhatósági igazolás iránti elektronikus kérelmét meghatalmazott (pl.

könyvelő, adótanácsadó) útján kívánja előterjeszteni, úgy javasoljuk előzetesen

ellenőrizni, hogy felhatalmazása (a ’T180 sz. nyomtatványon) erre is kiterjed-e.

Tájékoztatjuk egyúttal arról is, hogy a jövő évtől kezdődően bővül a

köztartozásmentes adózói adatbázis alkalmazásának köre, hiszen 2013. január 1-jétől

meghatározott esetekben az adatbázisban szereplés kiváltja a nemleges adó-,

együttes adóigazolás bemutatásának kötelezettségét, továbbá ez időponttól

kezdődően magánszemélyek is kérhetik felvételüket az adatbázisba. Amennyiben a

köztartozásmentes adózói adatbázisra vonatkozó változásokról többet szeretne tudni,

kérjük, látogasson el honlapunkra.

Nemzeti Adó- és Vámhivatal

2012. dec. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!