Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akkor most hogy is van ez a...

Akkor most hogy is van ez a GYED-el kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok,és szeretnénk egy kistestvért 2 éven belül.Állítólag úgy fogok kapni továbbra is TGYÁS-t,GYED-et ha vissza mennék 1 évet dolgozni?De nem szeretnék 5 év korkülönbséget,meg én is akkor már jóval 30 felett leszek.Vagy az az igaz,ha még GYES előtt megszületik a pici akkor ez folyamatosan megy tovább,vagyis rendesen kapok majd a gyermek után?Valaki világosítson fel,és köszönöm.
2009. aug. 19. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem egészen így van,attól függ a dolog, hogy az első gyerek előtt mennyi munkaviszonyod volt. Az átmeneti időszakban, ha valaki egy olyan gyedbe "szül bele" amit a régi feltételekkel kapott, akkor csak akkor jár a második gyerekre két évig gyed, ha előtte legalább két éves munkaviszonya volt. Ennél kevesebb munkaviszonnyal rendelkező csak annyi ideig kap a második gyerkőcre gyedet amennyi munkaviszonya volt de egy éves időtartamra akkor is ha egy évnél kevesebb munkaviszonya volt.
2009. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
10 éves munkaviszonyom van,és most 8 hónapos a gyermekem,de szeretnénk egy kistestvért,2 max 3 évet szeretnénk várni,hogy annyi legyen közöttük.Csak tényleg azon vagyok kiakadva,hogy én(és még sokan mások akik dolgoznak)akik "nem mernek" gyereket vállalni,mert nagyon sok a "követelés",vagyis meg vagyunk szorítva már lassan mindenben.Akkor ezekszerint így is úgy is jobban járnék ha vissza mennék dolgozni,de az is fenn áll,hogy esetleg el is küldenek...Szóval marhajó!Ha mindenki dolgozna akkor sztem nem lenne ez.Nem?Itt gondolok a kissebségre is!!!!!Undorító,Ők "szülnek"(szépen kifejezve orba szájba,én meg azon töröm az agyam,hogy holnap mit eszünk.Nagyon felháborító!Nem tudom miért lehetnek ezek az emberek kivételek?!
2009. aug. 19. 14:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azért egy kicsit "kötözködnék" az első válaszadóval:


A jelenlegi (=új) szabályozás szerint, ha valaki a gyedbe szül bele vagy a gyed lejártát követő két éven belül igényel újra gyed-et, akkor a másodjára járó gyed ideje nem lehet rövidebb a korábbi gyed-énél (feltéve ha egyébként megvan a min. 365 nap). Semmiféle "ha az elsővel nem volt két éved...." nincs benne a megszavazott törvénymódosításban.

2009. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!