Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a lakásom ablakára felszere...

Ha a lakásom ablakára felszerelek egy eszméletlenül nagy vörös csillagot, ami ideális fényviszonyoknál kintről is látszik, akkor büntethető vagyok?

Figyelt kérdés
Úgy értesültem, tilos az önkényuralmi jelképek használata köztereken, a lakásom viszont magánterület, ugyanakkor az ablakba helyezett tárgyak kintről is jól felismerhetők. A kérdés tehát, hogy konkrétan és sallangmentesen büntethető vagyok-e ezen cselekedetem miatt, vagy valahogyan ki lehet magyarázni, hogy tudományos kutatási célból akasztottam ki? Mert pl. az is tudományos kutatás, hogy ha kiteszek egy vörös csillagot, hány ember kap az utcán röhögőgörcsöt/agyérgörcsöt/infarktust/hány mérgesedik fel, és kezdi törni-zúzni a környező kukákat, hány kezd el obszcén kifejezéseket illetve átkokat szórni a csillaggal díszített lakásra, stb.
2012. dec. 3. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom, hogy megy ez, de engem megbüntettek közszemérem sértésér miatt, mert a SAJÁT telkemen lepisáltam a tüzet és kintről látta egy vén qrva.
2012. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%

Ha villámhárítónak teszed, fel mint a török épületek tetején a félhold, akkor sem szólnak, de akkor jobb a sárga csillag úgyis annak van a trend-je most

De lesz haragosod, meg csengetgetnek majd hogy "büdös kommu, nyissad ki azt a k*rva kaput"

20/F

2012. dec. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Büntethető, ha jól látszik közterületről.
2012. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Büntethető, ha jól látszik közterületről."


Ne poénkodj már, gyermekem. xD

2012. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Tudományos kutatási cél.. Karácsony lesz van b*zd, nálunk a faluban minden 3. ház ablakára vörös csillagok vannak kib*szkódva :D
2012. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
-van. a szövegszerkesztést még gyakorolni kell.
2012. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

1. Nem vagyok a gyermeked.

2. Hasonló helyzet fordult már elő, akkor egy nyilaskereszt volt állítva a kertben, és a rendőrök azt vizsgálgatták, hogy látszik-e az utcáról.

2012. dec. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
büntethető nem leszel, viszont páran összeverhetnek mellékhatásként
2012. dec. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!