Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthatok,...

Milyen büntetésre számíthatok, ha közterületen gördeszkázok?

Figyelt kérdés
Én mindig azzal a meggyőződéssel deszkázok mindenhol, hogy ezt szabad, viszont többen azt mondták, hogy közterületen elvileg nem szabadna (mert hogy "ott se szabad mindent", mondják). De ha valahol nem tiltja külön valami a gördeszkázást, akkor elvileg miért ne lehetne? Mondjuk itt leginkább aluljárókra gondolok, így télen, de amúgy meg parkokra, terekre is. Ha viszont mégse szabad, akkor egyszerűen elküldenek, vagy büntetnek?
2012. dec. 2. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem csúszkálsz a korlátokon, és egyéb közterületi építményeken, akkor nem szólnak, de gondolom te is odafigyelsz arra hogy ne bukj le
2012. dec. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ó ha már tudnék olyanokat, de jó lenne... Szóval én konkrétan csak a járdát veszem igénybe, semmi mást.
2012. dec. 2. 13:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet gördeszkázni mindenhol.És kell is ):
2012. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért ne deszkázhatnál? Semmi nem tiltja.
2012. dec. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hajdúszoboszlóban a büntetések fővárosában kaptam egy 5.000 ft-s csekket, mert szakadó esőben 0 forgalom mellett nem a bokáig vizes járdán mentem a gördeszkámmal (Longboardommal pontosan) , hanem az út jobb szélén. Amint járművet közeledni láttam, le szálltam a deszkáról és leálltam az útról és megvártam míg elmegy, hogy véletlenül zavarjam az ott közlekedőket. Egy polgárőr autó haladt mögöttem, megálltam az út szélén, épp mentem le a járdára aztán kaptam is a csekket az autó hátsó ülésén ülő rendőrtől ( ez amúgy eu-ban is elfogadott?) , szóval éljen Szoboszló. Amikor kérdeztem hogy most miért lettem megbüntetve "nem itt kéne menni" meg hasonló kitérő válaszokat kaptam :D a poén még hogy az indigózott lapon semmilyen információ sem látszik (szerintem okkal.. ) , és az sem, hogy pontosan miért is kaptam büntetést.


Hajdúszoboszló, ahol rettegnek az emberek, hogy most éppen miért is büntetik meg őket ""erősen indokoltan"". Több ismerősöm is mondta, hogy nem mer biciklivel járni.

2014. júl. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!