Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek ez ellen?

Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
6000ft-ért eladtam egy telefont az apródon. megkaptam a pénzt, és fel is adtam postán <normál csomagként amiről nemkaptam csak bizonylatot és kidobtam> Viszont a vevő fenyegetőzik hogy feljelent mert nemkapta meg a csomagot és hogy netes csaló vagyok..
2012. dec. 2. 02:36
 1/6 Komplikato ***** válasza:
Öreg hiba volt a bizonylat kidobása, mert elvileg elveszett csomag esetén ha nem biztosítva volt feladva, akkor a feladási ár tizenötszöröse jár vissza neked. Az meg több mint duplája a telefon árának ...
2012. dec. 2. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt a pstával kell letárgylnod, hajlandók-e valamit lépni ez ügyben.
2012. dec. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi van,ha csak próbálkozik, mert különben megkapta?
2012. dec. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a csomagot úgy kérte hogy sima csomagként, tehát ha vitték neki akkor csak átadták és kész..<nemkell aláírás> Voltam postán ahol vállvonogatás után aztmondták hogy sima csomag után nemvállalnak felelôsséget.. A vevő meg csak fenyegetôzik..
2012. dec. 2. 08:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon súlyos öreg hiba volt, és nagyon elrontottad. SOHA SEMMIT NEM ADUNK FEL TÉRTIVEVÉNY, DE LEGALÁBB AJÁNLÓSZELVÉNY NÉLKÜL. Igen, így csupa nagybetűvel. Most ugyanis téged úgy átvertek sajnos mint a szél. A vevő nem véletlenül kérte normál csomagban - így ő tudja állítani, hogy nem kapott semmit, de viszont nem tudod bizonyítani, hogy feladtad a csomagot.


Valószínűleg a legjobb megoldás az lesz, ha visszaadod a pénzt - nem kevés tanulópénz, de legközelebb sohase csinálj ilyet. Kövesd a józan eszedet, tudod, van egy régi mondás: üzletben nincs barátság. Mindenről fényképet, felvételt, tértivevényt, még akkor is, ha esetleg neked drágább. Most ha ezt ajánlva adtad volna fel, lehet, hogy csak 5500 Ft lett volna a hasznod, viszont biztosítva vagy. Így, normál csomagként a telefon és 6000 ft a bukta.


Sajnállak, de sajnos egy viszonylag egyszerű átveréssel vertek át téged :(

2012. dec. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tehát megteheti hogy feljelent? Mert eddíg úgy tudtam hogy 20000ft alatt nemtesz a rendőrség semmit.. tehát a levelezés és a számlaszám alapjän ezt megteheti? Épp azért adtam el a régebbi telefonom mert nagyon rossz az anyagi helyzetem.. ha visszafizetem a pénzt akkor nemmarad szinte semmi pénzem, mert 7115ft-ot kéne visszaadnom és kb 12000ftom maradna egész hónapra..
2012. dec. 2. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!