"Támadás" érheti a lakás tulajdonosát, ha már az ő nevén van a lakás és ez szerződésben is le van írva? Kinek van több joga? A haszonélvező édesanyja lányának vagy a haszonélvező unokáinak?
Nem egészen értem.
Édesanyádé a lakás. De azt akarod, hogy tied és testvéreidé legyen.
Ezt csak akkor lehet, ha az anyukád nektek ajándékozza, vagy eladja, vagy halála után megöröklitek tőle.
Ehhez a haszonélvezőnek semmi köze.
Kicsit akkor pontosabb leszek.
Az édesanyámra lett írva az ő nagynénje háza. De a nagynénjének vannak unokái. A szerződésben is le van írva, hogy a tulajdonos már az édesanyám. Mennyi az esélye annak, hogy az unokáira átírassák a házat? Meg történhet ez édesanyám beleegyezése nélkül? Vagy a haszonélvező (édesanyám nagynénje) dönti el?
A haszonélvező szava a döntő, ha ő másra íratná a házat, akkor a tulaj nem szólhat bele.
Annak idején nekünk is ilyen házat akartak eladni, aminek haszonélvezője volt, de nem akart róla lemondani.
Azóta is árulják...
A 22,16
-nak nincs igaza.A házat csak a tulajdonos adhatja el,de ebbe a haszonélvezőnek is bele kell egyeznie.
Ha a haszonélvező meghal,akkor a tulajdonos rendelkezhet csak a házzal.
Ahhoz,hogy a haszonélvezeti szerződést felbontsák,alapos indok kell.Amig él, a haszonélvező használhatja a házat,élvezheti annak hasznát stb.Erősebb joga van,mint a tulajdonosnak.Ezért nem lehet felbontani.Olvasd el a neten a haszonbérleti szerződésről szóló linkeket.
A 22:23-asnak sincs igaza, ugyanis a haszonélvező beleegyezése nem kell az elidegenítéshez. A haszonélvezet NEM függ az ingatlan tulajdonosától. Csak a haszonélvezet fenn fog állni az új tulajdonos esetén is. (De erről a haszonélvezőt még csak meg sem kell kérdezni, tehát az ingatlant el lehet adni - a haszonélvezet megtartásával.)
A haszonélvezet pedig csak akkor szűnik meg, ha a haszonélvezetre kikötött ok teljesül, vagy a haszonélvező arról ÖNKÉNT lemond. Egyéb esetben nem igazán (már ha jogszerűen jött az létre.)
A ti esetetekben a haszonélvező szeretné azt, ha a saját gyermekei részesednének. Ez pedig nehéz lesz, mert TULAJDONÁRÓL (vagy visszterhesen vagy sem, ez nem derült ki, hogy eladás vagy ajándékozás volt) lemondott.
Azonban ha ajándékozás volt, akkor az ajándék - bizonyos feltételek teljesülése esetén - visszakövetelhető. Ekkor visszaállhat a tulajdonába az ingatlan, így kaphatnak a gyerekei is. De ez nem "egyszerű" kör. Csak úgy nem követelhető vissza az ajándék.
Ha adásvétel volt - és nem színlelt szerződéssel, hanem valós készpénzmozgással - akkor nem sokat tehet.
Ha azonban NEM volt készpénzmozgás és adásvétel volt, szintén támadható a szerződés, hiszen színlelt szerződés, amely semmissé nyilvánításához vezethet az eredeti állapot visszaállításával...
Tehát nem mondom, hogy LEHETETLEN, hogy a nagynéni adjon a saját gyermekeinek, de mindenképp pereskedéssel...
Köszönöm a válaszokat.
Tehát akkor édesanyámnak van több joga a házhoz vagy a nagynénje unokáinak? Megtámadhatják ők emiatt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!