Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csendháborítás, illetve pont...

Csendháborítás, illetve pont hogy nem, csak ezzel gyanúsítanak. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy társasházi lakásunk a 6. kerületben amit kiadunk. Az alattunk lakó 50-70 éves úriember kikészít minket. Valamiért kiválasztott minket, és pokollá teszi a mi, és a bérlőink életét.

Két bérlőnket elzavarta már, és most fog jönni a harmadik.


Egész pontosan arról van szó, hogy számára minden probléma, és a legkisebb mozzanat is kimeríti nála a csendháborítás fogalmát, és erről folyamatosan panaszt tesz a közös képviselőnek, meg mindenkinek aki egyáltalán szóba áll vele. Továbbá zaklatja a bérlőinket, akiknek gy idő után elegük lesz, és elmennek onnan.


Pl az előző bérlő egy fiatal lány volt. Többször előfordult, hogy amikor a lány hazajött munkahelyéről, a fickó a lépcsőházban várta kezében egy kamerával. Aztán nem szólt semmit, csak elkezdte felvenni, ahogy megy fel a lépcsőn, és közben követte kezében a kamerával. A lány szóvá tette, és szólt, hogy fejezze be, mire csak annyit reagált, hogy "zavar ha felvesznek, édesem?" Meg ilyenek.

Volt amikor a lány otthon volt, megpróbált benyitni a lakásba. (szerencsére zárva volt)


Tehát az ürge valószínüleg nem teljesen normális. Most az előbb bejött az én munkahelyemre (barátnőmmel adjuk ki a lakást), és elkezdett itt mindenki előtt problémázni, hogy az új lakónk éjjelente akkora zajt csap, mintha "téglákat görgetne". Az új lakónknak van 2db kicsi fiatal macskája, gondolom azok játszhatnak... Mondtam is neki, mire követelte, hogy ha ez a zaj forrása, akkor dobjam ki a macskákat, mert ha nem, akkor majd ő teszi ezt meg.


Eleinte türelmesen, kedvesen válaszolgattam, de 20percen keresztül sem sikerült egyezségre jutnunk, és azzal fenyegetett, hogy rendőrséghez fordul, és feljelentést tesz, ELLENEM. Ekkora már eldurrant az agyam, és én is kiabálva küldtem el melegebb éghajlatra. A gond az, hogy tudom, hogy ezért most még jobban ránkszáll majd, és el fogja kergetni a jövőbeli bérlőimet is. Amivel valóban nagy kárt okoz. Ez egy havi fix jövedelem lenne, de így, hogy mindig új bérlőket kell keresnem, több hónap a kimaradás.


Jogilag van bármi módja, hogy visszavágjak neki?

Vagy mit tehetnék? Bármi ötlet?



2012. nov. 14. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Bemondásra nem valószínű, hogy elhiszik a csendháborítást, ha ők nem hallanak semmit, meg a többi lakók sem.


Én úgy készítettem ki a rohadt alsó szomszédot, hogy csak és kizárólag olyan zajokat keltettem, ami csak őt zavarta. Pl. magassarkú a parkettán, klumpa, mikor előző nap buliztak, 9-kor már vadul húzogattam a porszívót a parkettán stb. Egy idő után rájött, hogy jobb, ha vissza fogja a zenét, meg az üvöltést, különben idegösszeroppanást fog kapni.


Amúgy, akit felvett, az fenyegetőzhetett volna perrel, mert senkinek nincsen joga felvenni téged, meg lefényképzeni, ha nem járulsz hozzá.

2012. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

"senkinek nincsen joga felvenni téged, meg lefényképzeni, ha nem járulsz hozzá."


Ezt mi is tiltja?

2012. nov. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Antimod ***** válasza:
100%

"Ezt mi is tiltja?"


A jogosult lemondhat személyhez fűződő jogairól, például hozzájárul, hogy róla videofelvételt készítsenek, lefényképezzék, de feltételként szabja, hogy cél, ami miatt a jogosult lemond személyhez fűződő jogairól

[link]

2012. nov. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem simán felveheti, ha nem él vele vissza, és a bíróság bizonyítékként el fogja fogadni.


(Kedvencem, amikor egy munkás odajött, hogy az üres munkagépét (városkép hobbiból) ne fotózzam, mert a gép (!!!) személyiségi jogait megsértem :)

2012. nov. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!