Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrendelet hamisításért...

Végrendelet hamisításért milyen büntetés jár?

Figyelt kérdés

(Nem én voltam)

Függ-e a büntetés (már bizonyítva van a végrendelet hamissága,és tudom ki volt,most megy a bíróságra az ügy) a kortól? Vagy függ-e a büntetés a csaló egészségügyi állapotától? stb..



2012. nov. 11. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kortól? 14 év alatt nem büntethető, 14-18 között fiatalkorú.

Egészségi állapot? Hát, ha belehal, akkor már nem büntethető.


Magánokirathamisítás:

"276. § Aki jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének bizonyítására hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot használ, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Ha pedig az elkövető a törvényes rend szerint örökölt volna, akkor mivel "szándékos eljárásával az örökhagyó végakaratának szabad nyilvánítását megakadályozta, vagy annak érvényesítését meghiúsította, illetőleg ezek valamelyikét megkísérelte;" ezért érdemtelenné válik az öröklésre. Ez azt jelenti, hogy bármelyik másik örökös kérheti a teljes kizárását az öröklésből. (Kérni kell, a kérésnek csak akkor nincs helye, ha az örökhagyó még életében megbocsátott neki ezért. )

2012. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Illetve mivel a hamisítás jó eséllyel anyagi haszonszerzésre irányult, ezért csalásért is elítélhető. Az érintett hagyaték értékétől függően , azért elég sokat kaphat.
2012. nov. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tomala ***** válasza:
100%
A magánokirat-hamisítás korrekt, de a csalással halmazatban nem állnak meg, mert a hamisítás tényállásában már benne van a hamis irat felhasználás, a csalás pedig szubszidiárius bűncselekmény.
2012. nov. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A nagynéném írt (gépelt) apukám helyett egy végrendeletet,és kihasználva,hogy apa a kórházban van,nem teljesen van tudatánál, aláíratta vele. Apa azóta meghalt. Van bizonyíték a hamisságra. :) Nagynéném 72 éves. A földek (ami engem illetett volna) egy részét eladta az államnak? Azt is ki kell fizetnie nekem? Merthogy az államtól visszavásárolni nem tudom már.. :(
2012. nov. 12. 12:17
 5/8 tomala ***** válasza:
100%

A hamisságot mi bizonyítja?

A rendőrségi nyomozás után vádat emeltek ellene?


A bűncselekménnyel okozott kárt meg kell térítenie.

2012. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem orvosi szakvélemény kell, hogy valóban nem volt már akkor cselekvőképes. Keresd fel az apukádat kezelő orvosokat.
2012. nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A hamisság van bizonyítva, vagy az érvénytelenség?

Tanúk voltak? Mert gépelt végrendelet csak két tanúval érvényes.

Így nehéz megítélni, ugyanis bizonyítani kell, hogy a nagynéni rosszhiszeműen járt el.

2012. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A tanuk nyilatkozták (már közjegyző és az ügyvédünk előtt is), hogy nem voltak jelen,amikor az örökhagyó (apukám) aláírta a végrendeletet,hanem csak nagynéném vitte oda nekik a már aláírt végrendelete,hogy tanuzzák már le,hogy minden oké legyen. Csak mi felkerestük őket,és megkérdeztük hogy is volt ez? És akkor mondták,hogy sajnálják,ők nem is tudták,hogy azt nem apu írta,és hogy ott kelett volna lenniük.Két idős ember a tanu..
2012. nov. 16. 09:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!