Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » "Feltörhetem-e" a saját...

"Feltörhetem-e" a saját bérelt boltom zárját?

Figyelt kérdés

Egy személy kicseréltette a zárat, de a bolt 50%-ban a mi nevünkön van, mégsem tudunk bemenni. Hívhatok lakatost, hogy kinyissa az ajtót? A boltot béreljük Miskolcon..


A személy, akinek a bolt másik fele a nevén van elvitte az összes kulcsot és kicseréltette a zárat, de be kell mennünk, mivel vannak bent papírok.


Bonyolult történet, de csak arra válaszoljatok légyszíves, hogy szabad kinyittatnunk az ajtót?

Még egyszer: mi béreljük a boltot.. de kicseréltette a zárat az ismerősünk. (nem a tulajdonos)

Gondolom a választ, de biztosra szeretnék menni.


2009. aug. 12. 01:31
 1/8 anonim ***** válasza:
természetesen.a te tulajdonod is,tehát nem betörés/rongálás.
2009. aug. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
nem mert 50% ban ő a tulajdonos, és az engedélye kell hogy bemenj. És az anyagi kár amit a zár feltörésével okozol, egy "jó" ügyvéd megfingat ha perre kerül a sor. ez a ami valóság!
2009. aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ooo... Kinyittatod, es lecsereled a zarat te is. "Hiszen 50%-ban a te tulajdonod" Egyebbkent, a mivel ha jol ertem, mindketten berlok vagytok, a tulajdonossal egyeztes. Amugy, nem vagyk benne 100%-osan biztos abban, hogy a tulajdonos engedelye nelkul csak ugy lehet zarat cserelni. Az ismerosnek sem.
2009. aug. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9.10-es! Ha a másik 50%-ban tulajdonos csak úgy kicseréltette, akkor mennyivel van több joga hozzá, mint a másik 50%-os tulajdonosnak ahhoz, hogy ő is kicseréltesse??? Nem értem a jogbukfences gondolkodásodat!
2009. aug. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Kérdezz meg egy jogban jártas személyt, mielőtt /nem rosszindulatból/ jogsértést követnél el!
2009. aug. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Mai nap nagyon meglepődtem.. 1 hónapja nem fizettünk bérleti díjat és a tulajdonos cserélte ki a zárat.. így persze nem tudunk bemenni és nem fogjuk feltörni.. de hogy menjünk be akkor?


Érdekes fordulat.

2009. aug. 12. 16:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Esetleg pl. kifizetnétek a bérletet?

Vagy ez fel se merült?

2009. aug. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De be szeretnénk zárni a boltot, tehát felesleges befizetni. Ott van 3 havi letét..
2009. aug. 13. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!