Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS! Egy havi fizetés elmaradá...

SOS! Egy havi fizetés elmaradás miatt megtehetik ezt?

Figyelt kérdés

Párommal van egy hiteles lakásunk.Már egy éve könnyített fizetésen vagyunk. Kb 4 hónapja van egy havi csúszásunk.Ez azt jelenti hogy:17.-e a törlesztési dátumunk,de mi csak következő hónap 8-9-e körül tudjuk befizetni.Szóval 3 hét csúszás van igaziból.

Egyik nap párom a munkahelyére kapott egy levelet, a Banktól,miszerint az októberi fizetéséből letiltást hajtanak végre.

1 nekem mért nem szóltak?Én vagyok az adós.Párom az adóstárs.

2 nem jött előtte semmi levél,hogy fizessük be,különben fizetés letiltás történik.

3 előtte héten voltunk a Bankba,és beszéltünk a központtal is,a 180ft árfolyamfagyasztás miatt,és nem szólt senki,hogy elmaradás ekkora súlyosságú lenne.Sőt azt mondták,hogy ha van elmaradás 90napon belüli,akkor azt beleteszik a gyűjtőszámlába.Akkor mi ez a letiltás?

Egyépként 40000Ft-ról van szó!

A Nemzeti ezközkezelő viszont csak akkor veszi meg az ingatlant ha 180napon túli elmaradás van.De ha egyből egy hónap sincs és fizetési letiltást csinálnak?

Mit tegyünk???


2012. okt. 17. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

még örülhetsz is.

nyilván ha te az adós nem fizetsz rendesen, akkor arra van az adóstárs, hogy azonnal tőle tudják elvenni.


azt is megtehetnék, hogy azonnal felbontják a szerződést és egyben követelnek mindent vissza, utána megy a behajtóhoz.


persze ha a munkáltató a te fizetéseddel késne 3 hetet, akkor kapkodnád a levegőt gondolom.


örülj neki, hogy csak ennyi történt.

2012. okt. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerintem te nem is figyeled a frankos lakáshitellel kapcsolatos eseményeket!Így inkább ne is írj!

Talán neked nincs is!Örülhetsz,de legalább akkor ne írj ha csak ennyit tudsz!

2012. okt. 17. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Pedig igaza van. Mégis mit vártatok? Ha a tényeket nézzük, könnyítést kaptok, és azt sem fizetitek rendesen, mit tegyen a bank?
2012. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel már kértetek könnyítést, így igen, megtehetik.


"Normál" esetben nem szokás, de gondolom a könnyítés előtt is volt már elmaradásotok.

2012. okt. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit ők látnak az az, hogy 4 hónapja folyamatosan, minden hónapban csúsztok a fizetéssel. Vagy azt, hogy van egy elmaradt törlesztésetek 4 hónappal ezelőtt, a többit pedig befizettétek, még korábban is (de az nem nagyon érdekli őket).


"nem szólt senki,hogy elmaradás ekkora súlyosságú lenne"


Az apróbetűs részben sincs benne, vagy csak aláírtátok?

2012. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem,még előtte sosem volt elmaradásunk.4 éve rendszeresen fizettük a 60-70ezret.Mikor elveszítettem a munkahelyem akkor kértük a könnyítést.Igaz azóta dolgozom,de fele annyit sem keresek mint előtte,és a párom is kevesebbet keres.

Nekem az a furi,hogy engem mint adós nem kerestek meg semilyen módon.Illetve nem kaptunk semmi előzmény levelet arról,hogy x-y nap alatt fizessük be,ellenkező esetben letiltják a párom fizuját.

Holott a levél ami a munkahelyre jött a páromnak,csupán egy soros,semmi nincs rajta.Sem hogy mi az,sem hogy mennyi összeg,sem az én nevem.Olyan mintha lett volna előzőleg egy levél,vagy mintha engem már értesítettek volna ,de ez nem történt meg.

2012. okt. 18. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!