Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A következő eset minek minősül?

A következő eset minek minősül?

Figyelt kérdés

Itt a gyakori kérdéseken van egy személy aki férfiaknak nyújt segítséget nemi problémák megoldásában, mint kontár ugyan is köze nincs az orvosoláshoz.

Még 16 évesen írtam ki egy kérdést mert konkrétan fitymaszűkületem volt és ezzel kapcsolatban kérdeztem, viszont ő csak úgy volt hajlandó segíteni ha küldök képet/videót a péniszemről.Ez sajnos meg is történt és később el is mondta,hogy megmutatta egy másik srácnak is,aki pedig 12 éves volt, és azért mutatta meg neki (a beleegyezésem nélkül) ,hogy rávegye őt a mielőbbi műtétre.Az illető 32 éves és elmondása alapján már több tizenévessel is foglalkozott, és segített nekik.A képek után csak úgy volt hajlandó további segítséget nyújtani,hogy személyesen találkozunk, eltöltünk együtt 2-3 órát ,hogy megismerjük egymást majd ő kivesz egy szobát ahol nyugodt körülmények között megvizsgál.Ebbe viszont már nem mentem bele, még a találkozásba sem.

Persze felajánlotta a látszat kedvéért,hogy vigyek magammal valakit ha attól félek,hogy ő bármi rosszban sántikál.

Teljesen a bizalmamba férkőzött, felhívott telefonon is és 3 órán át beszélt nekem, mind a műtétről és személyes dolgokról is.

Nem tudom,hogy ez pedofíliának minősül e mert nem történt semmi bár történhetett volna.... de a lényeg,hogy a napokban ismét feltettem egy kérdést és észrevettem,hogy még mindig itt tevékenykedik az illető...nem áll szándékomban ügyet csinálni belőle, de azért kíváncsi vagyok a válaszokra.



2012. okt. 16. 15:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%

Csak úgy kíváncsiságból... nem szerepelnek a hozzászólásaiban a "pajti", "le7" és hasonló bizalmaskodó kifejezések?

Amúgy nem gondolnám, hogy baj, ha valaki segítő szándékkal kommunikál, akárhány évesek is a felek. A "pedofília" fogalma pedig azt jelenti, hogy serdületlen személy érzett nemi vágy, érdemes elolvasni az ezzel kapcsolatos Wikipedia bejegyzést.

[link]

16 évesen már elég eszednek kell lennie ahhoz, hogy tudd, meddig mehetsz el egy kapcsolatban, illetve mennyire engedhetsz közel magadhoz bárkit is. Tehát amíg a beszélgetéseitek, találkozásaitok kölcsönös beleegyezésen alapulnak, addig semmi okod rá hogy bármilyen jogi lépést tegyél.

Azt sem tartom bajnak, ha az illető szexuálisan vonzódik a fiatal fiúkhoz, hiszen 14 éves kor felett a törvény nem tiltja, hogy bárki kapcsolatot kezdeményezzen bárkivel, bármekkora legyen is a korkülönbség. De ismétlem, kölcsönös beleegyezés alapján.

A fényképküldéssel kapcsolatban is azt tudom mondani, hogy sokszor fénykép nélkül lehetetlen okos tanácsot adni, főleg akkor ha a kérdés kiírója fél az orvostól, fél a szüleitől, vagy más ok miatt rejtőzködik. Ilyen esetben szerintem egy kép küldése, főleg ha a küldő személye nem azonosítható, a legkisebb probléma és van esély rá hogy egy tapasztalt személy megnyugtatja, vagy megerősíti az orvoshoz fordulás szándékában.

Bonyolultabb az eset, ha 14 év alatti a kérdező, ez esetben különös odafigyelésre van szükség, hiszen 14 éves kor alatt a gyermek jogilag akaratnyilvánításra képtelen személy, azaz elvileg a szülei felelőssége minden, ami vele történik.

Visszatérve az eredeti kérdésedre, ha egy személyre gondolunk, akkor az illető stílusa számomra gusztustalan és visszataszító, de válaszai többnyire hasznosak és segítő szándékúak. Én már többször rászóltam, hogy változtasson, de mindig sokoldalas fröcsögő válasz lett az eredmény, ráadásul engem tiltottak ki innen. Ezért én nyíltan EmE személyt /33 napja nem kritizálom, de igyekszem figyelni az írásait, és korrigálni, ha valamiben téved.

2012. okt. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%

Tudjátok... nagyon érdekes az, hogy itt három sorból mindenki pszichológus, sőt már lassan-lassan személyiség pszichológus lett. Egy olyan emberről fogalmaztok meg durva és sértő dolgokat, akiről fogalmatok sincs, hogy ki az. És egyáltalán mi értelme annak, hogy teljesen egyértelmű utalásokat tesztek arra nézve, hogy EE33-ról van szó?! Miért fél mindenki kimondani a nevét?

Egyáltalán mi a célod ezzel a topikkal? Lejáratni őt? Azt elérni, hogy ne bízzanak benne azok, akiknek szükségük lenne segítségre? Egyáltalán mit tett ő? Mert én még mindig nem értem mi a bajod vele, pláne azok után, hogy olyan dolgokat írsz róla, amelyek önmagukban még nem jelentenek semmit!

Továbbá, ha te küldtél neki képet.. saját magadtól, önszántadból, és senki nem kényszerített erre,... akkor miről beszélünk? Akkor te tudtad, mire vállalkozol! Simán megtagadhattad volna.!

És ha már a bizalomról beszélsz, azt is te írod, hogy "Teljesen a bizalmamba férkőzött, felhívott telefonon is és 3 órán át beszélt nekem, mind a műtétről és személyes dolgokról is.. Saját költségét áldozta rád, arra, hogy segítsen neked, tájékoztasson téged. Mert nyilván kérdéseid voltak, ő pedig ezt tudta. Nem?

Ha benned is megbízott, akkor te most nem gondolod, hogy elárulod őt? Eszméletlen.. Te keresed fel őt.. Ő segíteni akar neked, időt, pénzt áldoz rá és most te itt teljesen alaptalanul lejáratod. Személyes dolgokról is beszélt neked, akkor valamennyire benned is meg kellett bíznia, nemcsak neked benne. Akkor te most elárulod őt?

Utolsó gondolatként: „Persze felajánlotta a látszat kedvéért,hogy vigyek magammal valakit ha attól félek,hogy ő bármi rosszban sántikál.” –Teljesen korrekt! Miért nem éltél vele? Talán azért, mert nem mertél másnak megnyílni? A szüleidnek? Az urológusnak? Ezért mondom, hogy inkább örülni kellene, hogy van valaki aki nem csak egy embernek, hanem majdnem minden embernek akar segíteni, akiknek ilyen kényes problémáik vannak! Kevés fiú mer megnyílni ismerősöknek, családjának.. orvoshoz sem mernek elmenni

Nagyon sántit a te sztorid.. szerintem valamit eltitkolsz az olvasók elől.

2012. okt. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
6%

Tudod, kedves előző, a stílus maga az ember. Az általad néven nevezett hozzászóló irritáló, provokatív stílusával engem rendkívül zavar, ezért javarészt átugrom a válaszait. De ha mégis -kulturált hangnemben- reagálok rá, oldalakon keresztüli fröcsögő, vádaskodás a válasz, amire nem reagálni nem tudok, mert felforr a vérem tőle.

Emellett egy másik kérdés foglalkoztat: mi késztethet egy embert arra, hogy ilyen részletességgel és ilyen vehemenciával szóláljon meg a férfiak egészsége témában, ott, ahol javarészt tájékozatlan gyermekek keresnek választ sokszor bugyuta kérdésekre?

A választ a magam szempontjából tudom és nem is titkolom: én egy meleg pasi vagyok, akinek van ideje ilyen kérdésekkel foglalkozni napi 10-15 percet és jólesik tanácsokat adni bizonytalan srácoknak olyan kérdésekben, amikben magam is hasonlóképp bizonytalan voltam.

Felelősséget érzek a kérdéseket feltévő fiatalok iránt, ezért megpróbálok korrekt válaszokat adni az érdeklődési területembe eső kérdésekre, sőt, néha privát levelezést is folytatok emberekkel.

Ez az én motivációm. Viszont az általad említett hozzászóló motivációja ismeretlen, ezért veszélyes, főleg ha igaz, amit a kérdező ebben a posztban leírt.

Tehát nem az a baj, ha valaki segít, hanem az, valaki ezt ésszerű indok nélkül túlzásba viszi (3 órás telefon, szállodai szoba bérlése, személyes találkozó erőltetése).

És tudod, az is idegesítő, hogy sok-sok posztnál találhatóak olyan célozgató hozzászólások, hogy "egy másik kérdésnél XX/NN nagyon hozzáértőnek tűnt, kérdezd meg őt" és hasonlók, - ezek jól felépített koncepcióra utalnak. Egyszer ha lesz időm rá, vagy ha valaki bűncselekményt jelez, fel fogom göngyölíteni ezt a szálat.

2012. okt. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
32%

#11-nek...


Hát komám, ha 18 alatti csajokról kérnél intim képeket - teljesen mindegy, milyen okból - akkor ugye nem sértődnél meg, ha nyakad köré tekerném a tököd, ugye? Ez a "küldj képet a szűkült p*csödről!" szerinted mennyiben más?


Ebben az országban ráadásul az orvoslás feltételekhez van kötve, először is orvosnak kell lenned. Aki ezen kívül gyógyít (nem elsősegélyt ad, mielőtt elkezdenél trollkodni), az bűncselekményt követ el. Esetünkben fiatalkorú sérelmére.


Az az ember tényleg nem normális, ehhez nem kell pszichiáter.

2012. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
25%

Kedves 14#!


Ma Magyarországon a beleegyezési korhatár 14 év hetero és homoszexuális kapcsolatok esetében is, ezt ne feljetsd, mielőtt önbíráskodnál.

2012. okt. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%

a szexuális kapcsolatba 14 év a belegyezés

de 18 év alatti személyről nem tarthasz ponográf képeket, sem fénykép formában, sem semmilyen digitális eszközön.

Nagyon tudom, hogy ez így van, mert egyik ismerősöm is jól megszívta. Ő is csak annyit tudott, hogy 14 év után szabad az út, azt nem tudta, hogy 18 év alattiról semmilyen képet nem tarthat, aztán egyszer csak a rendőrség kopoktatott az ajtaján. Csúnya történet.

Amúgy 11-es te nagyon naív vagy. Gondolj arra, hogy szülő vagy, és van egy tizenéves fiatalkorú fiad, aki úgy ítéli meg, hogy ilyen jellegű problémái vannak: mire jön egy arc nélküli idegen az interneten, aki a bizalmába férkőzik, és meztelen képeket kunyerál a gyerekedről. Aztán meg felajánlja, hogy elviszi őt egy szállodába és megműti, úgyhogy az illető nem is orvos... Szerintem még a gondolat is abszurd! Te szülőként mit szólnál ehhez, ha ez a te gyerekkeddel történik?

2012. okt. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem magyarázhatod itt azt, hogy mi a stílus. De szerintem az nem más, mint csak egy látszat, a felszín, vagy ha úgy tetszik a jéghegy csúcsa. A szándék és a tett sokkal beszédesebb, egy felszínes látszatnál, ami eltörpül, ha történik valamilyen katasztrófa.

Innen is látszik, hogy mulandó, mert aztán nem beszélnek róla.=> szóval lényegtelen. Az meg, hogy ki, mit tesz, az sokkal mélyebb nyomot hagy az emberekben, minthogy csak felszínesen beszéljen aztán róla..

A stílus csak a látszat, a felszín, vagy ha úgy tetszik, a jéghegy csúcsa. A stílus nem minden. A szándék és a tett inkább az ember. Történhet bármi, a stílus múlandó, csak addig létezik, amíg beszélnek róla, de a tett és a szándék örök, ez pedig egy emberben mélyebb nyomot hagy, minthogy csak felszínesen beszélnek róla.

Azonban a nevét még mindig nem merted kimondani, és te magad is ellentmondásba keverted saját magadat azzal, hogy "ezért javarészt átugrom a válaszait", közben meg korrigálni akarod őt, mintha te jobban tudnád. És azzal, hogy "fel akarod göngyölíteni a szálat", elég egyértelműen elárultad magadról azt, hogy te elképesztően irigy, féltékeny vagy rá. Sznob módon viselkedsz, már itt is, úgy nyilatkozol magadról, mint egy képmutató valaki, aki vallásosnak vallja magát, vasárnaponként eljár a szentmisére, meghallgatja az evangéliumot, a prédikációt, még mindenki szeme előtt eljár gyónni, és áldozik is, majd kilépve a templomból mintha mi sem történt volna, folytatja ugyanott, ahol abbahagyta.

Te miben vagy különb nála? Abban, hogy te itt bevallod, hogy te meleg pasi vagy, akinek van ideje ilyen kérdésekkel foglalkozni, és tanácsokat adsz napi 10-15 percig másoknak, ő meg nemcsak ennyit szentel nem csak egy-két emberre? Hihetetlen, mennyire irigy vagy rá!

Tiszteletlenl beszélsz róla, de nem vagy hajlandó tudomást se venni róla, közben korrigálni akarod meg vadászni rá. Csoda, hogy kitiltottak innen a moderátorok? Mert szerintem nem. Még a nevét sem vagy hajlandó kimondani, továbbra semm.

Én magam sem szeretem, ha mások meg akarnak változtatni engem. Rám akarják erőszakolni saját dilijüket, bajaikat, hülyeségeiket csak mert nekik nem tetszem, vagy nem vagyok szimpatikus. Meg sem lepődöm EE viselkedésén, de a moderátorokén sem. Komolyan mondom, nem tudom, mit vártál, ha már te is eleve így állsz őhozzá!

Meg azt mondod,ismeretlen a motivációja? Talán kötelessége lenne pont neked beszámolni róla, sőt, még a te személyes engedélyedet is kikérni? Mi közöd van neked ahhoz? Saját magaddal foglalkozz, ne mással! Amíg EE ilyen odaadóan, pontosan és részletesen ad remek válaszokat.. napi ki tudja, hogy hány órában, ki tudja hány éve, ráadásul a szabad idejében, addig te a napi 15 perceddel mit akarsz? Ő nem csak hagy egy kommentet maga után, ami legtöbbször így szól: „Menj orvoshoz”. Mert pontosan tudja, hogy ki és miért nem mer elmenni orvoshoz, ezért veszi át ő ezt a szerepet. És ha engem kérdezel, nagyon helyesen teszi

Meg mit kell még itt magyarázni valamit, ami nyilvánvaló? Éppen elég motiváció az, hogy ő legalább alkot itt, nem is keveset (nem tudni, hogy hány topicon keresztül), tömegeket szólít meg és segít is nekik azzal, amit csinál! Épp te említetted ezt is, mennyi a tudatlan fiatal a fórumon, de lefogadom, nemcsak ők járnak ide, hanem mások is! Vannak itt anyukák, apukák is, akik olvassák a fórumot, akár csajok, akik a barátjuk helyett írnak! Szóval magad mondtad ki: Rengeteg a tudatlan! Akkor miért fáj az neked, ha valaki veszi a fáradságot és felvilágosítja ezt a sok embert??

Gondolkozz el ezen!

2012. okt. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
74%

És még valami:

Ha pedo lenne, akkor nem csak és kimondottan a problémás területről kérte volna a képet! Miért akarna egy pedo segíteni?

Annak lehet a bizalmába férkőzni, aki hagyja!

Nem kunyerál és nem meztelen képeket! Hanem elmondja, hogy mire van szüksége, ahoz, hogy rálátást kaphatjon a amivel megkeresték.De ezt néhány topicban ki is hangsúlyozza.

Eleve a kérdező is elismerte, hogy segíteni akar, akkor nem értem, mi itt a gond? Egy vizsgálathoz nyugodt hely kell, és számos oldalon ír eseteiről, amikkel már találkozott. Szerintem ez az egész szándékosan van így beállítva és kiszínezve, hogy pedónak tűnjön, holott hány ember köszönheti neki azt, hogy megoldódott valamilyen problémája? De kérdem én: Miért?

Te mit szólnál ahhoz

2012. okt. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
92%

Kedves #17-18#!


Bizonyára elkerülte a figyelmed, hogy a kérdéshez nem csak én szóltam hozzá. Én egy szóval sem állítottam, hogy EE pedofil lenne, épp ellenkezőleg, felhívtam a figyelmet rá, hogy a pedofília fogalma más, mint ami a köztudatban szerepel. Azt is kifejtettem, hogy EE válaszai többnyire hasznosak, csak a bizalmaskodó stílusukkal van bajom, és nem csak nekem. Úgy tűnik, itt a gyakorikérdéseken mindenkinek kuss, aki nem EE-vel ért egyet, mert ha kritika éri a válaszkirályt, azonnal beindul az EE-henger, és elsöpör minden észérvet. Erősen gyanítom, hogy néhány más név mögött is EE rejtőzik, csak azért, hogy saját magát erősítse.

Feltételezéseddel ellentétben nem vagyok rá irigy, csak egyszerűen nem értem, miért csinálja amit csinál és miért tör elő belőle bármilyen kritika hallatán azonnal a féktelen önvédelmi reflex. Jelen kérdés során felmerült néhány olyan dolog, ami EE motivációját megviágíthatja, sőt, negatív fényben tünteti fel. Ha esetleg lesz majd olyan hozzászóló, aki azt állítja, hogy EE bűncselekményt kísérelt meg vele szemben, akkor valóban komolyan szeretnék foglalkozni az üggyel, akár úgy is, hogy a hivatalos eljárás megindításában segítséget nyújtok az esetleges áldozatnak. Erre értettem az általad kifogásolt "felgöngyölítés" szót.

Emellett természetesen tisztelek mindenkit, aki segítő szándékkal közelít a kérdezőkhöz, ezért - állításoddal szemben - nem beszéltem tiszteletlenül EE-ről.

Remélem, érthető és világos voltam, ha bármiben nem, akkor szívesen válaszolok továbbra is, amíg ismételten ki nem tiltanak.

2012. okt. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
96%

Na szóval akkor, leírom a tapasztalataim, mivel én megejtettem személyes találkozót is vele (mivel meg tudom védeni magam, ha úgy van). Most 21 éves vagyok és ez régebben volt már.


Ugyanaz volt kb, mint amit a kérdező írt. A forma amúgy gyógymasszőr, szóval azért vág egy-két dolgot plusz eléggé érdekli ez a téma. Igen kicsit furcsa, de ha mindenki annak gondolná, akkor nem lennének urológusok a világon, nemde?

A találkozó egyébként minden gond nélkül lezajlott és nagy segítségemre volt. Nyilván a probléma rendes feltárásához személyes találkozóra van szükség, ez nem kétséges.

Valóban kicsit furcsa ember, de semmi rossz szándék nem vezérli, sőt szerintem túlzottan is segíteni akar, ezért áldoz annyi időt meg pénzt a segítségkérőkre.

2012. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!