Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki gyanusított egy...

Ha valaki gyanusított egy ügyben azt miért rabosítják a kihallgatáson? És ilyen esetben mit jelent az ártatlanság védelme?

Figyelt kérdés
2009. aug. 6. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy rabosítják?

A gyanúsított is lehet, pl.: előzetes letartóztatásban és azt bizony a "börtönben" tartják fogva csak elkülönítve a többiektől, de ettől még ő nincs elítélve és ugyanúgy ártatlan, csak ez annyit jelent, hogy ha szabadlábon védekezhetne az veszélyt jelentene, mondjuk a tanúkra a sértettekre a bizonyítékokra, stb.

Ha másra gondolsz akkor légy szíves fejtsd ki bővebben a kérdést!:)

2009. aug. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rabosítás: A büntetőeljárás alá vont személyről fényképfelvétel és tízujjas ujjnyomatlap készítése.


Az ártatlanság vélelme csak annyit jelent, hogy nem tekintik bűnösnek, amíg az nem bizonyított. A rabosítás nem büntetés, csak egy adatrögzítési eljárás.

2009. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, ha valakit feljelentenek akármiért is, akkor ő gyanusított lesz és rögtön rabosítják. Ezt nem értettem, mert ha mondjuk én csak úgy feljelentek valakit, akkor őt rögtön gyanusított lesz és rabosítják is, kissé megalázónak tartom, főleg ha nem is követett el semmit se. Hozzáteszem az eljárás végén a gyanusítotról kiderűlt, hogy ártatlan és a feljelentő pedig semmit se kapott, a hamis vádakért.
2009. aug. 7. 08:45
 4/6 anonim ***** válasza:

"ha valakit feljelentenek akármiért is, akkor ő gyanusított lesz és rögtön rabosítják."

Ez ebben a formában nem igaz.

2009. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadónak üzenem, hogy fejsd ki miért nem így van, vagy éppen miért úgy?
2009. aug. 8. 06:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak egy egyszerű példa. Ha én feljelentelek téged, hogy elloptad a kocsimat. nem leszel rögtön gyanúsított, és nem rabosítanak, pedig a feljelentés megtörtént. Fura is lenne, mivel soha nem volt kocsim. tehát a "feljelentenek akármiért is, akkor ő gyanusított lesz" ebben a formában biztos, hogy nem igaz.

Ahhoz, hogy gyanúsított legyél, ahhoz gyanú is kell, és az nyomozás eredménye.

2009. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!