Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogszabály vonatkozik...

Doryka1234 kérdése:

Milyen jogszabály vonatkozik a diákra az iskola épületének elhagyását illetően?

Figyelt kérdés

20 éves nappali tagozatos diák (érettségi után,okj-s képzésen) elhagyhatja-e az iskola épületét akár tanítás ideje alatt vagy szünetben?

És van-e arra jogszabály, hogy az iskola köteles friss levegőt biztosítani a diákoknak? Nálunk nem nincs rá lehetőség, lezárták az udvart, csak az ablak maradt ahonnan kihajolva friss levegőt szívhatunk. Szabályos ez?



2012. okt. 9. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"20 éves nappali tagozatos diák (érettségi után,okj-s képzésen) elhagyhatja-e az iskola épületét akár tanítás ideje alatt vagy szünetben?"


Természetesen. A személyes szabadság korlátozása büntetendő cselekmény.



"És van-e arra jogszabály, hogy az iskola köteles friss levegőt biztosítani a diákoknak? Nálunk nem nincs rá lehetőség, lezárták az udvart, csak az ablak maradt ahonnan kihajolva friss levegőt szívhatunk. Szabályos ez?"



"Alkotmány 54. § (1): A Magyar Köztársaságban minden embernek veleszületett joga van az élethez"


Ez azt jelenti, hogy a levegőt senki sem vonhatja meg tőled, viszont annak minőségét a jogszabály nem írja elő. Tehát ha számodra épp csak állott és bűzös levegő áll rendelkezésre akkor be kell érned azzal és ezt jogilag nem is tudod megtámadni.

2012. okt. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ehe! :O :S :D Nálunk csak bukóra lehetett az ablakokat kinyitni, és annyi volt az egész... 15 centi kábé egy sávban, fűtés meg nem volt, szóval csomóan nem is nagyon hagyták, hogy nyitva legyen az ablak... 19 évesen nem engedtek ki minket, és egyik osztálytársamnak orvoshoz volt időpontja 19 évesen - okj volt ez is - talán apjával iratott is papírt, hogy kiengedjék, nem akarta a portás kiengedni -.-"
2012. okt. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok, sőt nem is 19, hanem már 2 hónapon belül 20-at töltötte, és úgy nem engedték ki, hogy időre kellett mennie. : /
2012. okt. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
de am nem fagyásig, csak 2 percig szellőztetni kellett volna, és nem minden ablakkal, de nem nagyon lehetett.
2012. okt. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
márhogy osztálytársak nem hagyták
2012. okt. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2.hozzátéve 3.és4. is én vagyok

előbbihez hozzátéve az ablak oldalra nem nyílt direkt,

de még am leírtam volna vmit, de aztán mégsem. : /

2012. okt. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézd, emiatt én is konflikutsba kerültem a tanárokkal, mikor már nagykorúként jártam gimibe, mert mi az, hogy nagykorúként nem engednek ki. Őszintén felm voltam háborodva. A vége az lett, hogy olyan durván sikerült megnyilvánulnom a tanárral szemben(Nem fizikailag persze, csak verbálisan, de akkor is...), hogy én kaptam nevelőtestületit, és az egész suli arról beszélt egy hónapig, hogy én mégis mit képzelek. Utólag azt mondom, fölösleges baromság volt. Ilyen hülyeséggel ne foglalkozz, nem olyan dolog, amiért érdemes konfliktust vállalni.
2012. okt. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Előtő vagyok: Mármint a suli előtti gyorsbüfébe mentem volna ki 30 perces szünetben.
2012. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!