Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van olyan törvény, ami a...

Van olyan törvény, ami a lakosság mellett áll egy sertésteleppel szemben?

Figyelt kérdés

Lakóingatlanunktól kb. 300 méterre sertéstelep található (régi tsz épületekben). Évek óta nem folyt már állattenyésztés, most eladták és több mint ezer sertést hoztak ide. A trágyát fedetlenül tárolják, bűz elviselhetetlen az egész környéken, az ANTSZ állítólag nem igen tehet semmit, van aki tudna segíteni??? Sem szellőztetni, sem az udvaron megmaradni nem lehet az iszonyatos szag miatt.


Egy egész nap ammóniát szagolni kénytelen kismama


2009. aug. 3. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
hát ez elég szar helyzet.
2009. aug. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Önkormányzatnál kell bejelentést tenni. Lehet ,hogy nincs is engedély , szerintem nem is lehet ennyi sertésre ilyen közel lakóingatlanhoz.

Egyébként is szigorú szabvályai vannak ennyi állat tartásának, a tisztiorvosi szolgálatnál is lehet bejelentést tenni.

2009. aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az állattartást általában minden település külön rendeletben szabályozza, pl így:

[link]


Érdemes az önkormányzathoz fordulni.

2009. aug. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Az a baj, hogy a helyi állattartási rendeletben semmilyen szabályzás nem tiltja. Max. az állategészségügyisekhez tudnak fordulni. Az ANTSZ is ezt ajánlotta, hogy a jegyzőn keresztül tegyük ezt.

De hát itt töketlen az egész bagázs...

2009. aug. 4. 18:05
 5/6 anonim ***** válasza:
nincs,
2009. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van egy általános törvényi előírás, ami vonatkozok mindenkire! ebből idézet:


Az állattartás szabályai

3. § (1) Állatot tartani csak a külön jogszabályban előírtaknak megfelelő helyen és módon szabad. Az állati eredetű élelmiszer előállítása céljából az állattartáshoz olyan, külön jogszabály szerinti állattartó helyet kell létesíteni, továbbá olyan állattenyésztési és állattartási technológiát kell alkalmazni, amely lehetővé teszi az állatok egészségének megóvását, valamint azt, hogy az így nyert állati eredetű élelmiszer közvetlenül emberi fogyasztásra, illetve élelmiszer-előállításra alkalmas legyen.

(2) Az állatok tartása nem veszélyeztetheti az emberek és állatok egészségét, nem károsíthatja a környezetet.

(3) Az állat etetésére és itatására csak olyan takarmányt és itatóvizet szabad felhasználni, amely az állat, illetve közvetve az ember egészségét nem veszélyezteti.

(4) Tenyésztés, vagy szaporítás céljára csak olyan, egészséges állatot szabad használni, amely fedeztetés vagy mesterséges termékenyítés útján átvihető fertőző és parazitás betegségektől mentes.

(5) Külön jogszabályokban foglalt feltételekkel tilos az állat tartása során, különösen az állat szaporodási vagy termelési eredményeinek növelésére, meghatározott hormontartalmú, -hatású vagy más olyan anyagot felhasználni, amely az ember vagy az állat egészségére káros.


Állategészségügyi felügyelet alá tartozó helyek

4. § (1) Az állategészségügyi hatóság engedélye szükséges a külön jogszabály szerinti gyűjtőállomás, kereskedői telep, etető-itató állomás, pihentető állomás, állatrakodó, állatorvosi rendelő, állatkórház, állatklinika, állatorvosi laboratórium, a nem állam által működtetett, élelmiszer-higiéniai, -biztonsági célú vizsgálatokat végző állategészségügyi laboratórium, állati eredetű élelmiszer-előállító hely, hűtőház, állati eredetű melléktermék szállítását, kezelését végző üzem, takarmány előállító üzem működéséhez.

(2) Az engedélyező hatóság - határozatának meghozatala előtt - kikéri az állategészségügyi hatóság szakhatósági állásfoglalását:

a) az állattartó hely, trágyakezelő, állatvásártér, mesterséges termékenyítő állomás, embrió átültető állomás, baromfikeltető állomás, halkeltető állomás, méhanyanevelő telep, állatrakodó, állatorvosi rendelő, állatkórház, állatklinika, állatorvosi laboratórium, a nem állam által működtetett, élelmiszer-higiéniai, -biztonsági célú vizsgálatokat végző laboratórium, gyűjtőállomás, kereskedői telep, etető-itató állomás, pihentető állomás, állati eredetű élelmiszer-előállító hely, hűtőház, állati eredetű melléktermék szállítását, kezelését végző üzem, takarmány előállító, -forgalmazó létesítmény létesítésének, használatbavételének, fennmaradásának, rendeltetése megváltoztatásának engedélyezésére irányuló eljárásban;

b) állati eredetű élelmiszer-elosztó, -forgalmazó hely, állatkereskedés, állatkozmetika, állatmenhely, állatpanzió, állatkert létesítésének, használatbavételének, fennmaradásának, rendeltetése megváltoztatásának és működésének engedélyezésére irányuló eljárásban;

c) vadaspark működésének engedélyezésére irányuló eljárásban;

d) a nemzetközi részvétellel tartott állatvásár, állatkiállítás, állatbemutató, továbbá állatverseny tartásának engedélyezésére irányuló eljárásban.

(3) A fentiekben meghatározottakon kívül az állategészségügyi hatóság engedélye vagy szakhatósági állásfoglalása szükséges a külön jogszabályban megállapított esetekben.


2005. évi CLXXVI. törvény

2009. aug. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!