Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntethetnek, ha megölöm a...

Megbüntethetnek, ha megölöm a betörőt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy bejön egy betörő, és észreveszem. Én nem vagyok túl izmos, meg erős, tehát tudom, hogy ha verekedni kellene, akkor a betörő megölne engem. Ebben az esetben én megölhetem őt? Egyedül jött a betörő, fegyvere sem volt, viszont ha nem ölöm meg, lehet, hogy ő öl meg.

Egyébként azt sem értem, hogy miért nem lehet akármilyen betörőt megölni. Minek kell ezeket a semmirekellőket védeni?



2012. szept. 20. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a saját területeden megölöd mert megijedtél akkor nem...
2012. szept. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Komplikato ***** válasza:

Nyilván nem tehet, sőt eddig ha életedre tört akkor sem! Ez utóbbin változtattak most. A felvetés viszont jogos.

De ha pl. be megy hozzád valaki és a kutyád kinyírja, téged visznek a sittre ...

2012. szept. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Állítólag januártól megölheted,nem tudom ezen hogy és mit változtattak azóta mióta bejelentették.
2012. szept. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Komplikato ***** válasza:
Emberek még videóval bemutatott példák is voltak a tévében, amikből egyértelműen kiderült, hogy NEM ölheted meg ha nem vagy életveszélyben, azaz ha fegyvertelen és éppen nem megtámad téged, akkor biztosan NEM lehet.
2012. szept. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem olyan könnyű megölni egy embert. Ha késsel vedekezel akkor is elsőre súlyos sérüléseket fogsz okozni nagy valószínűséggel. Az eset után hívod a rendőrséget és a mentőket, onnantól te ártatlan vagy. Ezt nem csak úgy kitaláltam, police.hu-n is fent van.
2012. szept. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon megijedtél, kést vettél magadhoz, és dulakodás közben elvágtad a torkát, ütőerét, szíven szúrtad stb.

De ennek tényleg így kell lennie, mert ha mondjuk már a földön volt kiütve öt perce, és sunyiba megnyiszáltad, az gyorsan kiderül a hulla fekvéséből, vérfoltokból.

2012. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!